Saturday, April 20, 2024
spot_img

TOKA DRIDHET: Në një ditë në të gjithë planetin u regjistruan 968 tërmete

Një tërmet me magnitudë 5.5 ballë të shkallës Rihter është regjistruar në ishullin Macquarie në Australi, në një thellësi prej 10 km. E dyta u regjistrua në Oqeanin Atlantik dhe e treta në Kamchatka, në lindje të largët të Rusisë, me magnitudë 5.1 ballë të shkallës Rihter.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT