Saturday, April 20, 2024
spot_img

Tottenham padyshim që nuk mund të bëjë pa Kane: anglezi kthehet në Londër në gusht

Lojtarët e Tottenham dhe Bayern Munich do të luajnë një ndeshje miqësore këtë verë, e cila është caktuar për 10 gusht.

Ndeshja do të luhet në Londër dhe këtë e ka konfirmuar sot klubi i Mynihut. Në njoftim thuhet se lojtarët e Bayernit, Harry Kane dhe Eric Dier do të kenë sërish mundësinë të luajnë në stadiumin e ish-klubit të tyre.

Kane ka përforcuar Bayern Munich këtë sezon dhe ka qenë anëtar i Tottenhamit që nga viti 2004. Dier mbërriti në fillim të vitit në klub nga Mynihu, në formë huazimi deri në fund të sezonit.

Lojtarët e Bayern-it dhe Tottenham-it për herë të fundit kanë luajtur me njëri-tjetrin në fazën e grupeve të sezonit 2019/20 të Ligës së Kampionëve dhe aty fitues doli Bayern Munich, i cili festoi në Londër me 7:2, ndërsa në Gjermani 3:1. .

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT