Tuesday, June 18, 2024
spot_img

UNT filloi fushatën për promovim të programeve studimore para maturantëve

REKTORI I UNT-SË PROF.DR. IZET ZEQIRI PRITI NË TAKIM PUNE KRYETARIN E OEMVP-SË MENDI QYRA DHE DREJTORIN E SHKOLLËS SË MESME TË QYTETIT TË SHKUPIT ‘ZEF LUSH MARKU’ ARBEN MEMEDI

Rektori i Universiteti “Nënë Tereza” në Shkup Prof.dr. Izet Zeqiri filloi sot fushatën promovuese në shkollat e mesme me një takim pune me kryetarin e OEMVP-së z. Mendi Qyra dhe drejtorin e  Shkollës së Mesme të Qytetit të Shkupit ‘Zef Lush Marku’, Arben Memedi, takim ky që i parapriu tryezës së rrumbullakët me temë Arsimim për punësim, ku u diskutua rreth gjetjes së modaliteteve që arsimi i lartë dhe programet studimore të jenë në shërbim dhe të plotësojnë nevojat e tregut të punës.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT