Tuesday, June 25, 2024
spot_img

[VIDEO] Mazzocchi me një fillim brutal shkatërroi Napolin në debutimin e tij, Lazio në një seri fitoresh

Kampionët në fuqi të Italisë, Napoli, e kanë nisur keq vitin e ri kalendarik, duke e nisur me humbjen bindëse 3-0 ndaj Torinos në ndeshjen e Serisë A.

Napolitanët kanë probleme të mëdha dhe shtesat e reja, si Matzoki, i cili hyri në lojë në fillimin e pjesës së dytë për të marrë një karton të kuq direkt në minutën e 50-të pas një fillimi brutal ndaj një lojtari vendas, nuk ndihmojnë në zgjidhjen. ato.

Me Napolin që tashmë humbi 1-0 (Sanabria në 43) u bë e qartë se do të ishte edhe më e vështirë për të marrë një rezultat pozitiv, diçka që nuk ndodhi pasi vendasit shfrytëzuan një njeri më shumë me golat e Vlasic dhe Bongiorno sapo vulosur. triumfi.

Tani Torino ka vetëm një pikë më pak se Napoli (28) në tabelën e ligës së parë.

Lazio hyri në ritëm dhe fitoi fitoren e tretë radhazi në Calcio. Skuadra e Sarrit fitoi ndaj Udineses 2-1 me golat e Pellegrinit dhe Vesinos.

Goli për mikpritësit ishte vepër e Wallace.    

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT