Tuesday, May 21, 2024
spot_img

[VIDEO] Messi u kthye dhe shënoi, Inter Miami sërish fitoi vetëm një pikë

Lionel Messi i ndihmoi bashkëlojtarët e tij të kthenin ndeshjen e MLS me Kolorado, por Inter Miami duhej të kënaqej vetëm me një pikë (2:2) në një ndeshje tjetër të kampionatit vendas.

Argjentinasi nuk ka luajtur që nga 13 marsi dhe doli nga pankina në pjesën e dytë dhe pas vetëm 12 minutash shfrytëzoi rastin e parë serioz për të barazuar Inter Miami.

 

Vetëm dy minuta më vonë, Messi mori pjesë në aksionin në të cilin shënoi Leonardo Afonso, dhe Inter Miami bëri një kthesë, por mysafirët barazuan në minutën e 88-të, duke arritur 2:2 përfundimtare.

Messi këtë sezon ka 5 gola në 5 ndeshje të luajtura me fanellën e Inter Miamit, ndërsa në këtë takim nuk ka luajtur Luis Suarez.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT