Saturday, June 15, 2024
spot_img

(Video) Protesta në Tiranë: Demonstruesit kërkojnë dorëheqjen e kryebashkiakut, hodhën bomba molotov në drejtim të policisë

Qytetarët janë mbledhur sërish para ambienteve të bashkisë së Tiranës duke kërkuar dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj. Situata u tensionua pas fjalimit të përfaqësuesve dhe aktivistëve të opozitës. Protesta u shënua me hedhje pishtarësh dhe kokteje molotovi.

Kjo është një tjetër në serinë e protestave kundër kryebashkiakut Veliaj. Qytetarët janë të pakënaqur me punën e tij dhe kërkojnë dorëheqjen e tij.

 

Demonstruesit hodhën bomba molotov në drejtim të hyrjes së bashkisë së Tiranës, ndërsa dhjetëra efektivë policie qëndruan para tyre.

Fatmirësisht, bombat e Molotovit nuk kanë goditur policinë, por kanë shpërthyer në shkallët e përparme të Bashkisë.

Protestat vazhdojnë dhe autoritetet ende nuk i janë përgjigjur kërkesave të protestuesve.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT