Saturday, April 20, 2024
spot_img

Vizita e kryetarit Arben Taravari në Kosovë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët njëherit edhe kandidat për president në Maqedoninë e Veriut, Arben Taravari bashkërisht me partnerët e koalicionit VLEN sot ishte për vizitë në Republikën e Kosovës me rastin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Pas vizitës në Prekaz te familja Jashari, kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari bashkë me liderët e opozitës shqiptare, kryeministrin Albin Kurti, kryeparlamentarin Glauk Konjufca dhe figura të tjera eminente ishin të pranishëm në Akademinë përkujtimore për Epopenë e UÇK-së.

Postimi në “Facebook” i kryetarit Arben Taravari:

“Sot patëm një ditë mbresëlënëse në Kosovë.
Pas shumë emocioneve, gjithçka u përmbyll më së miri me një Akademi përkujtimore për epopenë e UÇK-së!
Lavdi dëshmorëve!
Kosova është tokë trimash”.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT