Wednesday, April 17, 2024
spot_img

VLEN hap shtabin zgjedhor në Tearcë

 

Koalicioni opozitar shqiptarë VLEN sonte ka hapur shtabin e saj në Tearcë. Edhe në këtë vendbanim shqiptarë, ashtu si në vendbanimet tjera, ajo që u vërejt është një atmosferë shumë pozitive, ku shumë qytetarë prezantuan në hapjen e shtabit.

Krerët e VLEN-it, para banorëve të Tearcës, u shprehën të bindur në ndryshimin që po ndodhë, duke thënë se nuk ka forcë politike e cila mund ta sjellë këtë ndryshim.

Më 28 prill, fillimisht votohet për kandidatin për president, dhe më pas më 8 maj, sipas tyre, i jepet goditja finale BDI-së.

Deri tani VLEN ka hapur shtabe në Tetovë, Gostivar, Çair, Kumanovë, Kërçovë, Haraçinë dhe vende tjera.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT