Sunday, July 14, 2024
spot_img

VLEN takoi Komisionin Ad-Hoc të Asamblesë Parlamentare të KiE-së

Krerët e partive shqiptare në koalicionin VLEN mirëpritën sot delegacionin e Komisionit Ad-hoc të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës.

Në kuadër të misionit të tij parazgjedhor, Komisioni u interesua për mbarëvajtjen e përgatitjeve për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare në Maqedoninë e Veriut.

VLEN mbetet e angazhuar fuqishëm për zgjedhje korrekte, të drejta, demokratike dhe sipas standardeve më të larta evropiane.

 

 

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT