Saturday, April 20, 2024
spot_img

VLEN: Tentativat e dëshpëruara të BDI-së

Për të tentuar të paraqesë një formë të njëjtësimi të koalicionit në atë që quhet Fronti Europian, përpjekja e BDI-së është e pathyeshme. Fillimisht, ata hodhën shërbëtorët e tyre në opozitë, pastaj u bënë parti dhe tani kanë arritur në atë pikë, ku për shkak të mungesës së interesit, nuk mund t’i paraqesin ato si partnerë të denjë të koalicionit. Ata janë kaq të ndarë tani që po përpiqen t’i mbledhin me shpresën e fundit.

Në çfarë derexheje ka rënë komandanti! Ai e ka të qartë se është drejt rrugës së humbjes! Ai e ka humbur “busullën politike”dhe po përpiqet të gjejë shpëtimin e tij mes Zejdit dhe shumë të tjerëve, të cilët përfaqësojnë një varg figurash të paplotësuara, të cilat shfaqen si kameleonë nëpër politikën vendase.

Po mos të ishte qesharake, do të ishte tragjike. Sa u përket konstruksioneve të tyre bajate, mos t’u mbetemi borxh. “Gjuetarët e rusëve” të shpërndarë urdhërohen të shohin veten e tyre. Bizneset e kazinove serbe nëntokësore, lidhjet e biznesit rus me Daka Davidoviqin, striptiz Soravia, planet e Budapestit për të kthyer Nikolla Gruevskin, funksionarët në listën e zezë të SHBA-së dhe nikoqirët e Sergej Llavrovit, janë një shenjë mbrojtëse e kryesisë të frikësuar të BDI-së. Do të jetë interesante të shohim “besimtarin e madh” Skender Rexhepi duke i mbrojtur këto marrëveshje të pamoralshme dhe korruptive të Ahmetit, Grubit, Osmanit dhe bashkëpunëtorëve të tyre. 24 prilli po afrohet dhe shpejtë do të vijë edhe 8 maji, ditë kur BDI-ja dhe anëtarët e tyre do të përballen me realitetin.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT