Saturday, May 18, 2024
spot_img

Vucic-O’Brien: Pikëpamje të ndryshme për çështjet e Kosovës dhe Srebrenicës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe Ndihmës Sekretari i Byrosë për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike të Departamentit të Shtetit, James O’Brien, pas takimit të sotëm në Beograd, vlerësuan se Serbia dhe SHBA kanë qëndrime të ndryshme për çështjet e Kosova dhe Rezoluta për Sreberenicën, si dhe që diskutuan për të është “sikur sot të ishin partnerë”, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

James O’Brien tha se një nga temat ishte vizita e ardhshme e Vuçiqit në Nju Jork në OKB.

 

Në votimin për Rezolutën e Srebrenicës, ai tha se ishte pjesë e ekipit që hetoi vrasjet.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT