Saturday, April 20, 2024
spot_img

Vuçiq: Serbinë r presin ditë të vështira

“Serbisë i presin ditë të vështira. Në këtë pikë nuk e ka të lehtë të thotë se çfarë lajmi kemi marrë në 48 orët e fundit. Ata kërcënojnë drejtpërdrejt interesat jetike kombëtare të Serbisë dhe Republika Srpska”, njoftoi lideri serb në Instagram.

“Do të jetë e vështirë. Më e vështira ndonjëherë. Serbia do të fitojë”, tha ai.

Njoftimi i Vuçiqit është misterioz dhe nuk dihet nëse lidhet me faktin se përfaqësuesi i lartë i bashkësisë ndërkombëtare në BeH, Christian Schmidt, ka përdorur kompetencat e tij për të vendosur ndryshime në ligjin zgjedhor të atij vendi.

Politikanët nga radhët e serbëve të Bosnjës reaguan ashpër, duke njoftuar se për këtë Republika Srpska do të organizojë në mënyrë të pavarur zgjedhjet e ardhshme.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT