Saturday, May 18, 2024
spot_img

Xhelil Zulbeari dhe Adil Emini i bashkangjiten Lëvizjes Vlen

Xhelil Zulbeari dhe Adil Emini i bashkangjiten Lëvizjes Vlen

Të parët e Rajonit në Luftën e vitin 2001, formuam një Bataljon në mbështetje të Brigadës 112 Mujdin Aliu. Themeluesit e par poashtu të BDI-së, në Komunën e Zhelinës. 23 vite në shërbim dhe 23 vite padrejtsi për ne të parët e ksaj politike duke na gënjyer dhe malltretuar nëpër vendet e punës nga funksionarët që ishin nëpër podrume në 2001, i mbështetëm 23 vite, mjaftë më ja vlen ndryshimi , BDI nuk ka të drejtë të thiret në emër të UÇK-ës.në Komun të Zhelinës sepse të gjith ato që e Udhëhoqën Luftën në ketë pjes jan të larguar nga vet BDI. Prandaj thëras të gjith miqët e sineqert dhe shokët e vërtet të mij të mbështesin VLENIN.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT