Saturday, April 20, 2024
spot_img

Ziadin Sela takoi delegacionin e Komisionit ad-hok të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, në ambientet e Kuvendit takoi delegacionin e Komisionit ad-hok të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës për vëzhgimin e zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Organizimi dhe mbarëvajtja e zgjedhjeve të lira, fer dhe demokratike, është një nga indikatorët që vlerësohet në procesin euro-integrues të vendit, për çka Aleanca për Shqiptarët ka qenë vazhdimisht dhe mbetet e përkushtuar.
Përveç standardeve dhe rjedhës së tyre, këto zgjedhje kanë rëndësi të veçantë edhe për të ardhmen e qytetarëve dhe orientimin e vendit.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT