Pritje të gjata në Qafë Thanë, faji tek autoritetet shqiptare

vull

U bë kohë që kufiri i Shqipërisë me Maqedoninë Veriore ka probleme serioze. Radha të gjata që janë kthyer në bezdi për qytetarët pasi në kufi punohet vetëm me një sportel.Ndërkohë që pala e Maqedonisë së Veriut punon me 2 dhe 3 sportele, pala shqiptare krijon radhë të gjata, pasi […]

Haradinaj shkarkon zëvendësministren që bombardimet e NATO-s i quajti gjenocid (Dokument)

vull

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shkarkuar zëvendësministren e Drejtësisë, Vesna Mikiq, e cila kishte thënë se bombardimet e NATO-s ishin gjenocid ndaj shtetit dhe popullit serb. Kryeministri ka thënë se deklarimet e tilla janë të papranueshme dhe përkojnë me gjuhën e urrejtjes, që sanksionohen me Kushtetutë dhe ligj. “Në […]

Ali Ahmeti: Lirinë e fituam me gjak, çlirimin e arritëm përmes NATO-s

vull

Si sot, 20 vjet më parë, NATO-ja ndërhyri në Kosovë, duke bombarduar Beogradin dhe pikat ushtarake e policore të Serbisë, pasi nuk arritën të bindin kreun serb Sllobodan Millosheviq të ndalojë agresionin mbi Kosovën. Sipas kreut të BDI-së Ali Ahmeti ky vendim i SHBA-ve dhe aleatëve ishte sa i drejtë, […]

Prokurorja Ruskovska zbulon detaje të reja: Selën e ka shpëtuar një shqiptar me emrin Toni

vull

Ziadin Selën e ka shpëtuar dikush nga protestuesit, e pastaj ka ardhur Abdulfeta Alimi”, kjo deklaratë e shefes së Prokurorisë Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska të dhënë në emisionin “Click Plus”, e ndryshoi faktin kryesor në opinion, se Abdulfeta Alimi është shpëtimtari i vetëm […]

Presidentja e Kroacisë “godet” Serbinë, Kosova është e Shqiptarëve e ju serbë….

vull

Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitanovic i’u është drejtuar Serbisë së Aleksander Vuçiq që Kosova nuk do të jetë kurrë pjesë e juaja.Siç po bën zonja e parë e Gjermanisë Angela Merkel, të njejtën po e bën edhe zonja e parë e Kroacisë Kolinda, që po i del në krahë Kosovës.”Serbia […]

Abazi tregon pse ky 24 mars është më i rëndësishmi për shqiptarët

vull

Analisti politik Haki Abazi, ka thënë se nuk ka ditë më të rëndësishme në historinë e shqiptarëve se 24 marsi i vitit 1999, dita kur NATO-ja nisi sulmet kundër caqeve serbe në Kosovë.Ai ka thënë se me këtë datë është marrë vendimi për të mos i mbyllur sytë para gjenocidit […]

Kryeministri Haradinaj: Populli i Kosovës, NATO-s të prirë nga Amerika i është përjetë mirënjohës

vull

“Populli i Kosovës, NATO-s të prirë nga Amerika i është përjetë mirënjohës. Nuk ka mik më të mirë sesa ai që të gjendet në ditët e vështira. Për ne ditë më të vështira për jetën tonë nuk kemi pasur sesa në atë kohë. Miku më i mirë për ne, i […]

Shesheli djeg flamuj të BE-së e të NATO-s

vull

Pjesëtarë të Partisë Radikal serbe sot, në 20 vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s kundër caqeve ushtare e policore të Serbisë kanë protestuar kundër Bashkimi Evropian dhe NATO-s , transmeton Koha.net. Protestës i ka prirë kryetari i kësaj partie Vojislav Sheshel. Ai pasi ka thënë fjalët më fyese kundër […]

Thaçi: Mbështetjen e ndërkombëtarëve t’a ruajmë si sytë e ballit

vull

Sot në Gllogjan po mbahet manifestimi i Epopesë së Dukagjinit, për nder të 21-vjetorit të rezistencës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Gllogjan të Deçanit.Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, gjatë fjalimit tha se Epopeja e Dukagjinit shënon një kthesë në luftën për liri dhe pavarësi ndërsa ka folur edhe për […]

Nik Gjeloshaj zgjedhet kryetar i Komunës së Tuzit

vull

Në mbledhjen e Kuvendit të Komunës së Tuzit, i pari i listës shqiptare në zgjedhjet e fundit lokale të këtij qyteti, z. Nik Gjeloshaj, u zgodh kryetar i komunës së Tuzit. Në votim morën pjesë 22 këshilltarë nga 32 sa është numri i përgjithshëm ku për z. Nik Gjeloshaj votuan […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: