Pogradec/Gruaja rreh burrin me fshesë (VIDEO)

vull

Të dhunosh një grua, është një fenomen shqetësues në Shqipëri por nga Pogradeci vjen edhe ana tjetër e medaljes. Një video e shpërndarë në rrjetet sociale tregon dhunën e ushtruar nga një grua ndaj bashkëshortit të saj. Në video dallohet teksa ajo ushtron dhunë me këmbë dhe duar, madje deri […]

Berisha: Kur Bushi më pyeti kur duhet shpallur Pavarësia e Kosovës, hapën sytë kur thashë…

vull

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dënuar me forcë sot në Kuvend, atë që e quajti “tregti territoresh” me Kosovën dhe akuzoi Edi Ramën dhe “argatët e Beogradit”, që edhe emrin e Merkelit e shqiptojnë sllavisht, “Merkell…”, se bëjnë gjithçka për karriget e tyre. Ish -Kryeministri theksoi me forcë: “E mbështesim fuqimisht […]

Milaim Zeka: Me më thanë amerikanët mos flej tri ditë me gru, unë nuk flej tre muaj

vull

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka folur për çështjen e taksës 100 për qind për produktet serbe dhe presionin që po bën Amerika për pezullimin e saj në mënyrë që të mos stopohet procesi i dialogut. Zeka ka thënë se është kundër heqjes së kësaj takse, mirëpo sipas […]

Kuvendi i Greqisë miratoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

vull

Në Kuvendin e Greqisë sot është votuar për ratifikimin e protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Kuvendi me 153 “për” dhe 140 “kundër” ratifikoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO.Ratifikimin e protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO duhet të miratohet nga të gjitha vendet anëtare të Aleancës./Telegrafi/ […]

Vuçiç nuk i njeh kufijtë e Kosovës, ja përgjigja që i vjen nga Haradinaj

vull

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka thënë në një deklaratë të fundit, që nuk i njeh “kufijtë me Kosovën”. Por i mënjëhershëm ka qenë reagimi i Kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj, i cili e ka cilësuar këtë deklaratë si cënim serioz të sovranitetit dhe integritetit territorial të Kosovës. “Deklaratat e fundit […]

Ikën shqiptaro-amerikani i FBI: Reforma në drejtësi është si tren, mos i dilni para shinave

vull

Reforma në drejtësi po hyn në fazën e saj vendimtare. Prokurori amerikan dhe ish-agjenti i FBI, Gjon Juncaj, me origjinë shqiptare, i cili ka qëndruar për disa vite si ekspert i OPDAT në Tiranë po e mbyll mandatin dhe brenda pak ditësh do largohet, por para se të bëjë këtë […]

Mësuesi dhe polici përdhunues “shkojnë” në mediumet Zviceriane

vull

Gazeta zvicerane “20 min” ka shkruar për rastin e abuzimit të së miturës nga Drenasi. Rasti i abuzimit të së miturës nga Drenasi, A.G., e cila dyshohet se u keqpërdor seksualisht nga arsimtari dhe polici i saj, është raportuar edhe në gazetën zvicerane 20min”>20min. “16-vjeçarja abuzohet nga mësuesi, pastaj edhe […]

230 euro gjobë për shqiptarin në Mal të Zi, sepse vendosi flamurin kombëtar mbi çatinë e shtëpisë

vull

Emin Beqaj nga Tuzi i Malit të Zi është dënuar në shumën prej 230€ për shkak se për festën e Ditës së Flamurit kishte vendosur flamurin shqiptar në shtëpinë e vet. Këtë dënim për qytetarin nga Tuzi e ka paguar subjekti politik Alternativa Shqiptare, informon INA. I pari i koalicionit […]

Xhufi: Jam dakord që Mitrovica e Veriut të jepet në këmbim të Preshevës

vull

Historiani Pëllumb Xhufi i ftuar në emisionin “Arena”, e konsideron Mitrovicën e veriut si vatër të problemeve jo vetëm për Kosovën por edhe për Serbinë dhe se është dakord që ajo të jepet për Preshevën. “Të mos harrojmë që kemi një pjesë të trevave shqiptare që ndodhen në lindje. Presheva, […]

Kryeministri Haradinaj: Ditë feste për Kosovën, fillojnë punimet për Rehabilitimin e linjës së 10-të hekurudhore Fushë Kosovë – Hani i Elezit

vull

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të Kontratës komerciale ndërmjet INFRAKOS dhe GCF (Generale Construzioni Ferrovarie), për Rehabilitimin e linjës së 10-të hekurudhore, segmenti Fushë Kosovë – Hani i Elezit, nënshkrim ky që u bë nga Agron Thaçi, Kryeshef Ekzekutiv në Hekurudhat e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: