Thursday, July 25, 2024
spot_img

MAQEDONI

RAJONI

SHOW BIZ

SPORT

- Advertisement -spot_img

ME TE KLIKUARAT

LAJME

Ali Ahmeti nga Saraji: Më 8 maj do kemi Referendum, integrimi është platforma e Frontit Europian

Takimi i kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti me qytetarë sonte ka vazhduar në komunën e Sarajit. Para të pranishmëve ai tha se më 8 maj...

Presidentja Vjosa Osmani përfaqëson Kosovën në Samitin Ukrainë- Evropa Juglindore në Tiranë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të kryeministrit Edi Rama të Shqipërisë, ka udhëtuar për Tiranë për ta përfaqësuar Kosovën në...

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga në Ankara u prit nga kryetari i Gjykatës Supreme të Kasacionit të Turqisë, Mehmed Akarça dhe Prokurori i Lartë...

Vizitën dyditore të punës në Republikën e Turqisë, Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga, e filloi me takim me Kryetarin e Gjykatës Supreme të Kasacionit...

Një superkompjuter bëri simulim, ka një favorit të ri për kampionin në Angli!

Dje dhe pardje janë luajtur ndeshjet e xhiros së 30-të në Premierligë, xhiro në të cilën fokusi ishte në “Anfield Road” dhe “Etihad”, ku...

Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami me ftesë në bashkisë së Zeytinburnut ishte pjesëmarrës në takimin e kuvendit të Unionit të Bashkive...

Takimi u zhvillua në Stamboll dhe kishte si fokus diskutimin për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet komunave, si dhe realizimin e projekteve që ndikojnë në...

OPINIONE

HAXHI 2024 DËSHMOI PROFESIONALIZMIN MORAL DHE ORGANIZATIV TË BFI

HAXHI 2024 DËSHMOI PROFESIONALIZMIN MORAL DHE ORGANIZATIV TË BFI   Plotë një muaj 2040 haxhinjë qëndruan në vendet e shenjta nê Mekë dhe Medinë. Kryen Haxhin...

LAJME

ME TE LEXUARAT