Zv.kryeministri i parë Grubi priti në takim ambasadorin çek, Toman: Vlerësohet përkrahja dhe bashkëpunimi mes dy vendeve

Blerand Rexhepi

Zëvendës kryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e Republikës Çeke në vendin tonë, SH.T Mirosllav Toman me të cilin kanë biseduar për bashkëpunimin e deritanishëm mes dy vendeve. “Vlerësoj përkrahjen dhe ndihmën e deritanishme të Republikës […]

Shkarkoni iLibri-Shqip platforma e parë mbarëshqiptare për libra me zë në gjuhën shqipe

iLibri-Shqip platforma e parë mbarëshqiptare për libra me zë në gjuhën shqipe (audiobooks), tani e pranishme për smartphones iOS dhe Android dhe mund të shkarkohet nga Apple Store dhe Google Play. Në iLibri-Shqip do të dëgjoni libra të përzgjedhur të historisë së Shqipërisë, mbi figurat e njohura si heroi yne […]

Pas klipit “Të dua” Kentina nuk di të ndalet, gati 4 projekte…!

Te kthehesh ne nje personazh publik te mirefillte perveçse talentit qe luan nje rol shume te rendesishem, kerkon dhe deshiren per te luftuar dhe arritur endrren e femijerise, ashtu sikurse ne rastin e kengetares se re por mjaft te talentuar Kentina. Ne fushen e muzikes ajo nuk ka ardhur si […]

Vida Kunora e Ingrid Gjoni sjellin “Me zemër” këngën hit të këtij sezoni…!

Nje bashkepunim i veçante ka ardhur kete vit mes dy kengetareve te njohura Vida Kunora dhe Ingrid Gjoni. Artistja malesore Kunora si duket ka zgjedhur te mos beje pushim kete vit edhe pse pandemia nuk e mundeson shume nje gje te tille. Ky sezon i ri solli projektin e dy […]

Aktorët Musa Isufi dhe Ismail Kasumi heronjtë e filmit artistik me metrazh të gjatë “Dita e gruas”

Kanë filluar përgatitjet për filmin e ri të metrazhit të gjatë “Dita e Gruas” një bashkëpunim mes artistave shqiptar dhe maqedon me regjisor Goce Cvetanovskin dhe producent Driton Ramadani. Në rolet kryesore do të jenë dy aktorët e njohur, Musa Isufi dhe Ismail Kasumi, por edhe aktorja Slagjana Vujosevik. “Fokusi […]

Ministri Shaqiri takon ministrin Milevski: Diskutojnë për reformat në administratë

Takim pune me ministrin e Vetëqeverisjes lokale, Goran Milevski Bashkëpunimi ndërmjet dy ministrive lidhur me reformat e administratës publike dhe digjitalizimit, ishin temat e diskutimit me ministrin e Vetëqeverisjes lokale, Goran Milevski. U dakorduam se reformat duhet të vazhdojnë, me qëllim të profesionalizimit të administratës, e cila duhet të jetë […]

Ministri Shaqiri realizon takim me përfaqësues nga IRI, diskutim konstruktiv për menaxhimin efektiv

Realizuam takim pune me përfaqësuesit e Institutit Republikan Ndërkombëtar (IRI), takim gjatë së cilit u zhvillua diskutim konstruktiv lidhur me aspektet sa i takon menaxhimit efektiv. Njëkohësisht, nga ana e tyre u bë prezantim rreth kësaj teme, me çka u shkëmbyen përvojat dhe propozimet për bashkëpunim të mundshëm edhe në […]

Ministri Nuredini në takim konsultativ mbi masat e propozuara për mbrojtjen e Liqenit të Prespës

Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini, së bashku me Ministrin e Bujqësisë, Ekonomisë së Ujërave dhe Pylltarisë Arjanit Hoxha dhe kryetarin e komunës së Resnjës Zhivko Gosharevski , iu drejtuan të pranishmëve në debatin publik që u mbajt sot në Resnjë, ku u diskutua për gjetjen e […]

Drejtori Halili: Modernizojmë dhe digjitalizojmë qendrën e NP Hekurudhat – Infrastruktura

Vazhdon modernizimi dhe digjitalizimi i NP Hekurudhat – Infrastruktura- bën të ditur Drejtori i kësaj ndërmarrje  Festim Halili. Në postimine tij Halili shkruan: Një fjalë e urtë thotë: edhe nëse je në binarët e drejt, mos ri me një vend, por lëviz e zhvillo, sepse të merr treni përpara. Modernizojmë […]

Ministri Shaqiri takon ambasadoren amerikane Bërns: Theks i veçantë në reformat e administratës, agjenda digjitale…

Partneriteti strategjik, ndërmjet Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës edhe një herë u ridëshmuan në takimin e punës së ditës së sotme, ndërmjet ministrit të Shoqërisë Informatike dhe Adminsitratës së Republikës së Maqedonisë së Veriut Dr. Jeton Shaqiri dhe ambasadores së SHBA-ve Ekselenca e saj […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: