Ministri Nuredini priti në takim përfaqësuesen e KB Duxhaik: Riafirmohen përparësitë kryesore afatgjata të bashkëpunimit

Blerand Rexhepi

Riafirmohen përparësitë kryesore afatgjata të bashkëpunimit midis MMJPH dhe Agjencive të Kombeve të Bashkuara Sot pata takim me Koordinatoren e përhershëm të Kombeve të Bashkuara në Republikën e Maqedonisë së Veriut SH.S. Rosana Duxhiak, takimi i parë në mandatin e ri si ministër. Takimi riafirmoi angazhimin e të dy palëve […]

Ministri Nuredini takoi kreun e Resnjës, diskutojnë për Liqenin e Prespës

Blerand Rexhepi

Sot realizova takim me Kryetarin e komunës së Resnjës, z. Zhivko Gosarevski. Takimi u iniciua për shkak të nivelit të ujit të Liqenit të Prespës si dhe përshpejtimit të procedurës për miratimin e një Plani të Menaxhimit për Liqenin e Prespës. Në takim u dakorduam për rritjen e aktiviteteve të […]

Ministri Shaqiri pret në takim ambasadorin kinez, Zhang Zuo: Prioritet reforma e administratës dhe digjitalizimi i institucioneve

Blerand Rexhepi

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës Jeton Shaqiri sot mbajti një takim pune me ambasadorin e Republikës Popullore të Kinës Zhang Zuo. Në takim, u shkëmbyen përvojat dhe u shqyrtuan projekte aktuale dhe të ardhshme, për qëllim të zhvillimit të mëtejshëm të shoqërisë digjitale dhe të sferës ekonomike në përgjithësi. […]

Osmani takon Dendias: Po krijojmë shembull për fqinjësi të mirë, duhet ndjekur nga vendet e rajonit

Blerand Rexhepi

Takim i Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani me Ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, Athinë, 16 shtator – Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, gjatë vizitës së tij në Athinë, pati takim pune me […]

Mesazhi i mjekut të njohur në ditën ndërkombëtare të demokracisë; Nuk është utopi…!

Blerand Rexhepi

Dr Artan Koni ne diten nderkombetare te demokracise qe ishte sot ne 15 shtator,  ka dhene nje mesazh te qarte dhe te forte. Ai shkruan ne rrjete sociale qete jemi te bashkuar rreth ideve dhe demokracia nuk do jete utopi por realitet i prekshem per ne Postimi i plote i mjekut: […]

Ministri Bekteshi: Deri 500 vende të reja pune për Pollogun

Blerand Rexhepi

Lajmin e madh për kontratën e shtetit me Kompaninë Franc Kiel, me vlerë 3.5 milion euro, e bëri vet Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi. Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, ka potencuar se sot, Kompania gjermane Franc Kiel do të investoj 3,5 milion euro në fabrikën e re për prodhimin e […]

Ministri Nuredini pret në takim ambasadorin spanjoll: Punojmë me ritëm të përshpejtuar drejt përmbushjes së standardeve mjedisore europiane

Blerand Rexhepi

Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini u takua me Ambasadorin e Mbretërisë së Spanjës ET Emilio Lorenzo Serra të shoqëruar nga përfaqësuesit e Zyrës për Çështjet Ekonomike dhe Tregtare. Ambasadori Serra uroi Ministrin Nuredini për emërimin si Ministër dhe i uroi punë të suksesshme në mandatin e […]

Ziadini si Menduhi, gjoja dorëhiqet

Blerand Rexhepi

Kur Ziadin Sela u shkëput nga PDSH-ja të gjithë kujtuan se në skenë po vin një politikan ndryshe, i cili kërkonte llogari ndaj humbësit serik të zgjedhjeve Menduh Thaçit.Atë kohë ai nuk ka asnjë dyshim se kishte të drejtë sepse humbësit duhet parimisht tu lëshojnë vendin të tjerëve në kreun […]

Diaspora vazhdon me suksese, biznesmeni Ilir Sinani hap marketin ‘Molla’ në Haag të Oberbayern të Gjermanisë

Blerand Rexhepi

Me rastin e hapjes së Marketit “Molla”, në qytetin Haag në Oberbayern, ju falenderoj të gjithëve për pjesëmarrje, posaçerisht znj. Elisabeth Schätz – Kryetare e Komunës së qytetit Haag, z. Arten Hanku – Konsull Gjeneral i Republikës së Shqipërisë, z. Rexhep Demiri – Konsull Gjeneral i Maqedonisë së Veriut, si […]

Grubi: Do t’ju njohim diplomat e fakulteteve administratorëve

Blerand Rexhepi

Zëvendëskryeministrit i parë i Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe ministër i Sistemit politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi tha se në bashkëpunim me Jetonin, ministrin për shoqëri informatike dhe administratë në afat sa më të shpejtë, do të sigurojmë që të gjithë të punësuarit të sistemohen në vende […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: