Rustemi: Projekti i pjesës së dytë i autostradës Shkup-Bllacë, gati në fund të shtatorit

vull

Drejtori i Ndërmarrjes Publike “Rrugë Shtetërore”, Ejup Rustemi së bashku me Zëvendëskryeministrin e parë, Artan Grubi dhe ministrin e Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski sot kanë inspektuar nga afër punimet për ndërtimin e pjesës së parë të autostradës Shkup-Bllacë. Drejtori Rustemi ka njoftuar se tani më janë duke u bërë […]

Grubi: Ka përfunduar shpronësimi i tokave në Bllacë

vull

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi dhe drejtori i Ndërmarrjes Publike “Rrugë shtetërore”, Ejup Rustemi kanë njoftuar, se shpronësimi i tokave në Bllacë, për ndërtimin e autostradës që e lidh Maqedoninë e Veriut me Kosovën, ka përfunduar. “Ligji është i qartë dhe shpronësimi i tokave tashmë ka përfunduar. Çfarëdo tjetër, është […]

Sanksionohen 102 shoferë në Saraj, prej të cilëve 22 pa patentë shoferë

vull

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme (14.04.) vazhdoi me kontrollimet e përforcuara në trafik. Vetëm në territorin e qytetit të Sarajit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar gjithsej  102  gjoba,  prej të cilave drejtim i automjetit pa patentë shofer 22 persona,  shtatë gjoba për automjete në gjendje […]

Dimitrov fil​loi vizitën e tij në Vjenë me takimin me Ministren për BE, Edshtadler

vull

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov, vizitën e tij në Republikën e Austrisë këtë mëngjes e filloi me takimin me Ministren Federale për Evropë dhe Kushtetutë, Karoline Edshtadler. Bashkëbiseduesit potencuan nevojën për realizimin e vendimit të pakushtëzuar të vjetshëm të Këshillit për Punë të Përgjithshme (GAK) të BE-së […]

Shqetësime ne BE: Jansha publikon fotografin e Shqipërisë Etnike dhe Bosnje Hercegovinën e ndarë

vull

Partia Social Demokratike (SD) e opozitës kërkoi një sesion të Parlamentit Slloven, i cili duhet të ndiqet nga Këshilli i Politikës së Jashtme, në mënyrë që të marrë në pyetje Kryeministrin Janez Janša dhe Presidentin Borut Pahor në raportet e medias në lidhje me pretendimet e një dokument mbi ndryshimin e mundshëm. kufiri në Ballkanin […]

Kimete Berisha: Jam e sigurt se me duart e veta hoxha Krasniqi ma kishte qitë një kafe turke

vull

Platoni e ka falenderuar Zotin: ‘Faleminderit Zot që jam mashkull e jo femër’; (dhe Platonin e mësojmë në shkollë) Çdo ditë në Lutjen e përditshme burri hebre i falenderohet Zotit: ‘Faleminderit Zot që s’jam grua’! Shopenhauer, Aristoteli, Fridrih Niçe e shumë të tjerë (gati krejt filozofët), kanë qenë shovinistë dhe […]

Grubi, Boçvarski dhe Rustemi nesër do të vëzhgojnë punimet në rrugën Shkup-Bllacë

vull

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi bashkë me ministrin e Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski dhe drejtorin e Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore, Ejup Rustemi nesër në ora 11.00 do të vëzhgojnë nga afër punimet në aksin rrugor Shkup-Bllacë. Ngjarja do të […]

Reagon Bekim Jashari: Luftuam për atdheun e të gjithë shqiptarëve!

vull

Pas debateve të shumta që u bënë nga analist të ndryshëm në Kosovë, se a ka  pi birra ose ka mbajt ramazan heroi kombëtarë, Adem Jashari, ka reaguar familjari njëherit kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari duke postuar një fotografi me figurën e heroit tonë,ku shkruhet : Ne sikurse […]

Ballkani sërish bure baruti:Ndarja paqësore në BeH nuk është e mundur! Propozimi i Jansa është një ftesë për një luftë të re dhe një kthim në vitet 1990!

vull

Ndarja e Bosnjës dhe Hercegovinës mbi baza etnike, për të cilën Kryeministri Slloven i shkroi Brukselit, do të trondiste rajonin nga themelet dhe do të na çonte në konflikte të reja, besojnë ekspertët Dokumenti jozyrtar Sipas mediave në BiH, Jansa i dorëzoi një dokument jozyrtar Brukselit, i cili, ndër të […]

Arrestohet personi nga rrethina e Tetovës për vuajtjen e dënimit me burg

vull

Sot,14.04.2021 rreth orës 12:00 minuta në f. Kopancë-Tetovë, nëpunës policorë të SPB Tetovë e kanë arrestuar B.Z. (33) nga ky fshat i dënuar me burg në kohëzgjatje prej katër viteve për kryerjen e veprës penale ”përpunim i paautorizuar, mbajtje, ndërmjetësim dhe tregti me armë ose materie shpërthyese” sipas nenit 396 […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: