Zaev me nënkryetarin e KE, Timermans: Mbështetje e fuqishme për fillimin e negociatave dhe urime për Maqedoninë e Veriut

vull

Kryetari i Qeverisës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe anëtarët e delegacionit maqedonas, zëvendëskryetari i Qeverisë I angazhuar për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov, ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani dhe shefja e misionit të përhershëm të Maqedonisë së Veriut në BE, Agnesa Rusi-Popovska në Bruksel patën […]

Të paktën 11 persona u vranë nga të shtënat në një shkollë në Kazan, 9 prej të cilëve fëmijë

vull

Të paktën 11 njerëz u vranë dhe katër u plagosën në të shtënat e sotme në një shkollë në qytetin rus Kazan, thanë shërbimet e urgjencës, raporton Sky TV. Media lokale raportoi nëntë fëmijë të vrarë. Më parë, Presidenti i Tatarstanit Rustam Minikhanov, i cili mbërriti në vendin e ngjarjes menjëherë, […]

Qeveria pritet të miratoj sot vendimet për lehtësimin e masave restriktive

vull

Ora policore të shkurtohet, objektet hotelierike në pjesët e hapura të punojnë deri në orën 23:30 dhe të fillojnë me punë qendrat e fitnesit dhe të stërvitjeve, janë vetëm një pjesë e masave lehtësuese restriktive që Shtabi kryesor koordinues i krizave i rekomandon Qeverisë t’i miratojë, ndërsa ajo duhet t’i […]

UNT BASHKËBISEDIM ME MATURANTËT E SARAJIT

vull

Fakulteti i Shkencave Teknike, pranë Universitetit ‘Nënë Tereza’ në Shkup realizoi një bashkëbisedim online me maturantë të shkollës së mesme të Sarajit, ku promovoi para tyre programet studimore. Gjatë prezantimit të programeve studimore të UNT-së në përgjithësi dhe të Fakultetit të Shkencave Teknike në veçanti, fjalë rasti kishin pedagogët Prof. […]

Zyrtare: KSI: Ora policore të nis nga ora 24, të hapen qendrat e fitnesit ndërsa kafenetë të punojnë deri në ora 23:30KSI: Ora policore të nis nga ora 24, të hapen qendrat e fitnesit ndërsa kafenetë të punojnë deri në ora 23:30

vull

Komisioni i Sëmundjeve Infektive me kërkesë të Shtabit Kryesorë për Menaxhim me Kriza rekomandon lehtësimin e masave restriktive si pasojë e Covid-19, shkruan Alsat. Komisioni rekomandon që ora policore të nis nga ora 24:00 deri në ora 05:00, gastronomia të punojë deri në ora 23:30, ndërsa të hiqet ndalesa për […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: