Saturday, April 20, 2024
spot_img

MAQEDONI

RAJONI

SHOW BIZ

Festë në familjen e Adelina Ismailit

Sot ka festë në shtëpinë e Pop Divës Adelina Ismaili dhe bashkëshortit të saj Val Krasniqit. Djali i tyre Uliksi, feston shtatëvjetorin e lindjes, Adelina në...

SPORT

Prag ndeshja me Makedonija GJ.P., flet kapiteni Bunjamin Shabani

Kapiteni Bunjamin Shabani ka parashikuar ndeshjen e rradhës, atë të javës së 28-të kundër Makedonija GJ.P në Shkup. Në këtë ndeshje futemi si favorit,...
- Advertisement -spot_img

ME TE KLIKUARAT

LAJME

Izet Mexhiti: Unë jam një nga investitorët e Memorialit të Sopotit

Kryetari i LD-së në emision debativ të Kanal 5, së bashku me Maksim Dimitrievski, kryetar i Kumanovës, i tha troç këtij të fundit se...

Ministri i Jashtëm i RMV-së, z. Bujar Osmani, në Universitetin e Tetovës ligjëroi për integrimin në Bashkimin Evropian dhe ikjen e të rinjve

Ministri i Jashtëm i RMV-së, z. Bujar Osmani, në Universitetin e Tetovës ligjëroi për integrimin në Bashkimin Evropian dhe ikjen e të rinjve Në Fakultetin...

Kujt dhe pse i pengon drejtori Halit Ferati?

Kujt dhe pse i pengon drejtori Halit Ferati?Kujt dhe pse i pengon drejtori Halit Ferati? Konferenca e Sindikatit të pavarur të Inspektoratit Shtetëtor për Arsim,...

Vuçiq: Serbinë r presin ditë të vështira

“Serbisë i presin ditë të vështira. Në këtë pikë nuk e ka të lehtë të thotë se çfarë lajmi kemi marrë në 48 orët...

Zëvendëskryeministri Bislimi priti në takim një delegacion nga FMN-ja

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim një delegacion nga Fondi Monetar Ndërkombëtar,...

OPINIONE

Serbia po kryen spastrim etnik në Luginë të Preshevës, përmes pasivizimit të adresave

Pasivizimi, heqja, fshirja e adresave të qytetarëve shqiptarë të Medvegjës, Bujanocit dhe Preshevës, do të prodhojë këto efekte tepër të dëmshme, si: Nëse, nuk posedoj...

LAJME

ME TE LEXUARAT