Ndahet nga jeta profesori i Fakultetit të Shkencave Shoqërore i UEJL-së, Agni Aliu

vull

Universiteti i Evropës Juglindore e njofton opinionin me të gjerë, se dje 7 korrik 2020, ka ndërruar jetë Agni Aliu, profesor në Fakultetin e Shkencave Shoqërore Bashkëkohore. Universiteti i Evropës Juglindore e njofton opinionin me të gjerë, se sot 8 gusht 2020, ka ndërruar jetë Agni Aliu, profesor në Fakultetin […]

Barcelona dhe Bayern Munich do të luajnë njëra-tjetrën në ndeshjen më tërheqëse të çerekfinales së Ligës së Kampionëve

vull

Dy gjigantët evropianë kanë qenë kampionë evropianë pesë herë në historinë e tyre, dhe tani ata do të duhet të vendosin në një ndeshje kush është më i mirë këtë sezon. Ai duel luhet në 14 gusht. Sipas orarit, ndeshjet çerekfinale do të fillojnë ditën e mërkurë me ndeshjen Atalanta – […]

Elita e futbollit vendor nis edicionin e ri 2020/2021 dhe përballja e parë e Shkëndijës është kundër Shkupit në Çair

vull

Sezon i ri me ambicie të vjetra për Shkëndijën. Titulli kampion mbetet përcaktim edhe për sezonin e ri dhe kuqezinjtë nisen në ndjekje të këtij objektivi që në ndeshjen e parë të dielën në fushë të Shkupit. https://web.facebook.com/fcshkendija/photos/pcb.3262208800468320/3262207760468424/?type=3&theater Skuadrat e presin nga një situatë jashtëzakonisht e pazakontë sezonin e ri, […]

Iris Selimi është zyrtarisht pjesë e Kukësit për dy sezonet e ardhshme

vull

Përgatitësi atletik i Shqipërisë U21, tashmë do të jetë pjesë e stafit teknik të FK Kukësit, duke qenë në këtë mënyrë një vlerë e shtuar në stafin teknik. Selimi ka punuar si përgatitës atletik me Skënderbeun dhe së fundmi me Teutën, ndërkohë që nga dita e sotme do të jetë […]

UEFA PËRCAKTON KUNDËRSHTARËT E MUNDSHËM TË KF TIRANA NË CHAMPIONS LEAGUE

vull

Ditën e Dielë në orën 12:00 do të hidhet shorti i Champions League në Nyon të Zvicrës. Uefa ka përcaktuar që KF Tirana të pozicionohet në Grupin 4 dhe kundërshtarët e mundshëm të bardhebluve janë: FC Astana (Kazakistan) Qarabag FK (Azerbajxhan) Maccabi Tel-Aviv FC (Izrael) FC Dinamo Tbilisi (Gjeorgji)

Pushteti, miq, pushteti, kush e shijoi e aty nuk mbeti?!

vull

PËR NJË QEVERI TË QËNDRUESHME TË MAQEDONISË VERIORE DHE FORCIMIN E FAKTORIT SHQIPTAR NË PUSHTET Pushteti, miq, pushteti, kush e shijoi e aty nuk mbeti?! Abdulla Mehmeti   Politikanët e korruptuar dhe të dyshuar për krime në pushtetin e kaluar do t’i diskualifikojë faktori ndërkombëtar (përmes licencave speciale), nuk kanë […]

Sërish defekt tjetër në rrjetin kryesor të ujësjellësit në Tetovë

vull

Informacion nga NJ.P.”Ujësjellësi dhe Kanalizimi Të nderuar, Ju informojmë se edhe sot (06.08.2020),për shkak të një defekti tjetër në rrjetin kryesor të ujësjellësit F300 në parkun e Xhamisë së Larme ,do të ketë ndërprerje të ujit për një pjesë të qytetarëve edhe atë prej orës 12:00 deri në përfundim të defektit. […]

Takimi i Kryeministrit Spasovski me ambasadorin kinez Xuo

vull

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski u takua me Xhang Xuo, ambasador i Republikës Popullore të Kinës në vendin tonë. Në takim u theksua solidariteti i lartë dhe bashkëpunimi i mirë ndërmjet dy shteteve gjatë kohës së pandemisë të shkaktuar nga Covid-19. Ambasadori Xuo përcolli […]

Redon Dragoshi është zyrtarisht futbollist i Kukësit!

vull

Redon Dragoshi është zyrtarisht futbollist i Kukësit! Mbrojtësi 20-vjeçar ka firmosur me skuadrën e Kukësit kontratën dy vjeçare. Dragoshi e ka nisur karrierën e tij me të rinjtë e Tiranës, teksa së fundmi është aktivizuar me Luftëtarin në Kategorinë Superiore duke zhvilluar 23 ndeshje. Dragoshi i ka kryer vizitat mjekësore […]

QEVERIA: ZAEVI TAKON AHMETIN?

vull

BURIME NGA BDI: NUK JANË MBYLLUR DYERT E KOMUNIKIMIT AS ME VMRO-DPMNE-në Pas akuzave të ndërsjella, në distancë, të ditëve të fundit, duket se Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë ka bërë një hap prapa nga retorika e deridjeshme: Burimet e Televizionit Klan Maqedoni thonë se gjatë ditës, këtë të enjte, pritet […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: