Mark Nikollë Pjetrushi Lulgjuraj nga Amerika i rikthen energjinë elektrike muzeut në Tuz

Kohanews Admin

Dy ditë më radhë Muzeumi Etnografik   Shqiptar në Lekaj të Tuzit  në Mal të Zi dhe pronarët e tij  Shtjefen dhe Gjyste Ivezaj , dy të moshuar mbi 80 vjecarë kanë perjetuar  errësirën e natës si  pasoj e nderprerjes së  energjisë elektrike. Ka qenë sensibilizimi i medjave, ç’ka ka bërë […]

Gjermania po kërkon shoferë, këto janë pagat

vull

Gjermania po kërkon shoferë, duke dhënë paga të kënaqshme për të plotësuar menjëherë vendet e lira. Midis tyre janë kompanitë në Gjermani të cilat po kërkojnë jo një ose dy, por 500 shoferë me paga shumë të kënaqshme për të plotësuar nevojat e tyre, shkruan “Newsauto.gr”. “Në Shtutgart paga është […]

Ngec projekti i Rrugës së Arbrit

vull

Nga Gjergji Erebara Pezullimi i punimeve në tunelin e Murrizit në projektin e Rrugës së Arbrit duket se ka sjellë vonesa në investime dhe mosrealizime në punime, sipas programit të parashikuar në projektin e kushtueshëm koncesionar, për të cilin, kryeministri Edi Rama dhe zyrtarë të tjerë të qeverisë, janë mburrur […]

Lisi 200-vjeçar në Shoshaj të Matit, interes për turistët

vull

Monumenti natyror, lisi shekullor në fshatin Shoshaj të Mati është inspektuar nga specialistët e Agjencisë Kombëtare të Zonave të Mbrojtura.Monumentit Natyror Qarri i Bardhë, në Shoshaj të Mat është një lis interesat që ka moshën më shumë se 2 shekuj me një kurorë të bukur dhe me degë të mëdha […]

Gledis Nano do të jetë Drejtori i ri i Policisë së Shtetit

vull

Një ndër emrat e pakët më të papërlyer dhe më profesionistë edhe pse në moshë më të re se disa policë në karrierë shumëvjeçare, Gledis Nanao pritet të jetë Drejtori i ri i Policisë së Shtetit. Burime nga ministria e Brendshme thanë se ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, me kërkesë të […]

Do të dalin në pension disa nga administratorët në moshën 55 vjeç? – POR këtu janë kushtet

vull

Projektligji për zyrtarët administrativ nuk pushon së befasuari publikun. Përveç artikullit që parashikon që administrata të ketë 36 orë pune në vend të 40, një nen tjetër i të njëjtit ligj parashikon që këshilltarët e shtetit në pension të dalin në pension me 55 vjet dhe 15 vjet shërbim: (3) Këshilltarët […]

Prej 26 vitesh pjesë e Forcave të Armatosura, ndahet nga jeta nënkolonelja, Peleshi: Ngushëllime familjes

vull

Ndahet nga jeta mjekja dhe ushtarakja Edlira Kukeli e cila për 26 vite ka shërbyer në strukturat më të rëndësishme të Forcave të Armatosura Shqiptare. Lajmin e ka bërë me dije ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi me anë të një statusi në rrjetet sociale. Peleshi u shpreh ngushëllimet familjarëve të […]

Nëna e tij u gjet e pajetë në Himarë, bamirësi Ilir Hoxholli i shkruan Pirro Dhimës: Ajo që të rriti, vdiq, ti e kishe për turp të quheshe shqiptar

vull

Bamirësi Ilir Hoxholli i shkruan një mesazh Pirro Dhimës, për ndarjen nga jeta të nënës së tij e cila u gjet e pajetë sot në Himarë. Lajmin e konfirmoi dhe Policia, e cila tha se kishte dyshime se 75 vjeçarja kishte ndërruar jetë prej 3-4 ditësh. Ndryshe nga mesazhet formale […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: