22 vjet nga vdekja e Nënë Terezës

vull

Pas 10 ditëve të Nënë Terezës që filluan në ditën e lindjes së saj më 26 gusht, në 22 vjetorin e vdekjes, sot mbahen aktivitetet në vigjilje të festës së Shën Terezës.   Sivjet, ditët e Nënë Terezës, nëntëditëshi përgatitor dhe devocioni ndaj saj, kanë qenë të kremtuara në mënyrë […]

Njihuni me policen e parë në Kosovë

vull

Gruaja e parë police në Kosovë ishte Fehmije Gashi-Bytyqi. Ajo ka rrëfyer për rrugëtimin e saj në Policinë e Kosovës dhe paragjykimet që i ka marrë për vendimin e saj. Gruaja e parë police në Kosovë rrëfen përvojat gjatë ushtrimit të këtij profesioni Kur ajo veshi uniformën e policisë u […]

Njihuni me deputeten më të bukur shqiptare

vull

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje njihet si deputetja më e bukur dhe për këtë shkak është komentuar shumë në media. Mirëpo së fundmi vendin e më të bukurës Dudes duket se do ja marrë një tjetër deputete. Bëhet fjalë për Rezarta Krasniqin e cila është kthyer në qendër […]

Kjo është shtëpia e re e Ramës në Dhërmi (Foto)

vull

Historiani Arben Llalla ka publikuar disa foto në rrjetet sociale, ku pretendon se ka zbuluar shtëpinë e re që po ngre kryeministri Edi Rama në Dhërmi. Sipas historianit shtëpia e kryeministrit ndodhet në afërsi të Kishës së Shën Thanasit.   “Kjo është shtëpia e re e Edi Ramës në Dhërmi […]

Rrufeja e godet aeroplanin e Daçiqit derisa udhëtonte në Lubjanë

vull

Zëvendëskryeministri i parë i qeverisë së Serbisë dhe ministri i jashtëm Ivica Daçiq ishte nisur me aeroplanin e qeverisë “Falcon” në Forumin Strategjik në Bled të Sllovenisë kur aeroplanin ku ai gjendej e goditi rrufeja, transmeton RTS.   Aeroplani ateroi i sigurt në aeroportin e Lubjanës, ndërsa Daçiqi vazhdoi në […]

AAK fut në listë për deputetë rreth 40 figura të reja

vull

Partitë politike pritet që shumë shpejt t’i përfundojnë listat përfundimtare zgjedhore të kandidatëve për deputetë. Ato kanë afat që deri të premten më 6 shtator t’i publikojnë listat e tyre në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Deri më tani, publike janë bërë vetëm disa emra të cilët janë propozuar për këto […]

Subscribe US Now