U-17 / Shqipëria dy miqësore me Bosnje Hercegovinën

vull

Kombëtarja e 17 vjeçarëve, e drejtuar nga Elvin Beqiri, do të zhvillojë dy ndeshje miqësore në 13 dhe 15 Gusht kundër bashkëmoshatarëve të tyre nga Bosnja Hercegovina. Kuqezinjtë do të masin forcën e tyre përballë rivalëve ballkanas për të testuar dhe kolauduar skuadrën me fokus eliminatoret e muajit nëntor ku […]

Tre futbollistë të Shkëndijës së Tetovës pjesë e Shqipëria U-19

vull

Shqipëria U-19 e drejtuar nga trajneri Nevil Dede ka filluar grumbullimin dhe seancat stërvitore në prag të pjesëmarrjes në “International Memorial Tournament” që do të zhvillohet nga data 8 deri më 11 Gusht në Zagreb të Kroacisë. 19 vjeçarët kuqezi janë grumbulluar në qytetin e Shkodrës dhe trajneri Dede për […]

Florent Muslija bëhet me pasaportë të Kosovës, i gatshëm për ndeshjet e radhës

vull

5 gusht, 2019 – Anëtari më i ri i Kombëtares së Kosovës, Florent Muslija tashmë ka kryer të gjitha procedurat e nevojshme në Ambasadën e Kosovës në Gjermani dhe gjatë kësaj jave do të pajiset me pasaportë të Kosovës. Kësisoj, ai, do të jetë i gatshëm për ndeshjet e radhës […]

Shkëndija gjen akord për transferimin e Musliut

vull

Shkëndija gjen akord për transferimin e Musliut. Mbrojtësi 24 vjeçar kalon në elitën e futbollit të Hungarisë, ku firmos me MOL Fehervar FC. Shkëndija dhe MOL Fehervar FC kanë arritur marrëveshje për transferimin e mbrojtësit Visar Musliu në rradhët e kampionëve të Hungarisë. 24 vjeçari do të firmosë kontratë me  […]

Khabib i kthehet ringut, do të përballet me Dustin Poirier

vull

Khabib Nurmagomedov ka vendosur të kthehet në tetëkëndësh në shtator për t’u përballur me Dustin Poirier në UFC242 në Abu Dhabi. Është hera e parë që Nurmagomedov do të luftojë që prej fitimit të titullit të peshave të lehta në UFC me një fitore ndaj Conor McGregor në tetor të […]

Arbnor Segashi, përforcimi i ri i FC Kosova München

Një nga emrat më të rinjë që i është bashkuar FC Kosova München është dhe Arbnor Segashi, një djal me plot elan që po debuton në fushën e gjelbërt e që gjithë talentin e tij pritet të tregojë edhe në këtë sezonë në këtë klub mjaft të njohur. Transferin e […]

Kryetari i Komunës së Sarajit z. Blerim Bexheti priti në takim atleten Drita Islami me qëllim që ti uroj për rezulltatet e arritura ne nivel Europian

vull

Gjatë këtij takimi z. Bexheti i përgëzoi sportisten për arritjet e saja në fushën e atletikës, duke u shprehur se fitorja e Dritës na ka bërê krenar të gjithëve duke mundësuar ngritjen në podiumet më të larta shtetin tonë gjithashtu duke prezantuar vendin nga vjen me shum krenari. Këtë vit […]

Gostivari barazon me Dinamon, Enis Dervishi shënon eurogol

Gostivari gjatë ditës së sotme në Ohër ka zhvilluar edhe takimin e dytë kontrollues në kuadër të përgatitjeve për sezonin e ri futbollistik në Ligën e Dytë të Maqedonisë së Veriut, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Erxhan Menga luajtën baraz 1:1 me skuadrën serbe të Dinamo Vranjes, skuadër kjo […]

Vazhdon tradita pesëshekullore e mundësve në Maqedoni

vull

Ministri i Kulturës, Hysni Ismaili, dje mori pjesë dhe mbajti fjalim në Manifestimin Ndërkombëtar Kulturor dhe Sportiv në mundjen tradicionale (pehlivanëve) që dje ishte mbajtur në Qendrën Rekreative Sportive në Studeniçan. Para të pranishmëve, ministri Ismaili theksoi se Ministria e Kulturës e jep mbështetjen për ta shpallur këtë etno-sport të […]

TË HËNËN TESTI I FUNDIT ME ZORYA LUHANSK NGA UKRAINA

vull

Shkëndija do të testojë formën përballë ekipit ukrainas, FC Zorya Luhansk në takimin që luhet të hënën me fillim në orën 17:00. Kuqezinjtë kanë hyrë në fazën përfundimtare të përgatitjeve verore në Kranjska Gora të Sllovenisë ku ekipi qëndron prej datës 16 qershor. Skuadra punon intenzivisht për të pritur sa […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: