Kosova vazhdon me paraqitje dinjitoze, barazon me Danimarkën

vull

Kombëtarja e Kosovës ka dhuruar një tjetër paraqitje të shkëlqyeshme para tifozëve të vet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Djelmoshat e drejtuar nga Bernard Challandes kanë barazuar 2:2, të enjten në mbrëmje, në miqësoren kundër Danimarkës, kombëtare kjo e renditur në pozitën e 10-të në renditjen e FIFA-s. Kësisoj, […]

Kryeziu i bashkohet Kombëtares, mbetet të shihet gjendja e tij

vull

20 mars, 2019 – Futbollistët e Kombëtares së Kosovës po e presin me padurim paraqitjen para tifozëve të tyre të flaktë në ndeshjen miqësore kundër Danimarkës. Atmosfera në ekip është shumë e mirë, derisa pjesës tjetër të futbollistëve iu ka bashkuar edhe Hekuran Kryeziu, i cili në fundjavë pësoi një […]

SHKËNDIJA JEP 9 REPREZENTUES NË PAUZËN NDËRKOMBËTARE

vull

Mbrojtësit Visar Musliu dhe Egzon Bejtullai do të jenë pjesë e Maqedonisë në takimet eliminatore për EURO 2020. Shefiti dhe Imeri marin ftesë nga Shqipëria U21, Sadriu me shpresat e Kosovës, ndërsa katër lojtartë të rinjë kuqezi grumbullohen me përfaqësueset U19 të Maqedonisë dhe Shqipërisë. Pauza ndërkombëtare e kampionatit për […]

Ndryshime në listën e U21, vijnë Vata dhe Hysenaj

vull

Federata Shqiptare e Futbollit ju bën me dije se lista e ekipit kombëtar të 21 vjeçarëve ka pësuar disa ndryshime pas zhvillimeve të fundit, ku portieri Gentian Selmani është grumbulluar me ekipin kombëtar A dhe vendin e tij në skuadër e ka marrë portieri i Erzenit, Elton Vata. Një tjetër […]

“Barcelona me gjeniun Messi, favorit për Ligën e Kampionëve”

vull

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, i kaloi 15 vjet duke i shfaqur cilësitë e pabesueshme që i zotëron, ama prapëseprapë ai gjen mënyra të reja për t’i habitur njerëzit.Paraqitja e tij në stadiumin Benito Villamarin kundër Real Betisit të dielën mbrëma ishte e jashtëzakonshme dhe pasi e kompletoi het-trikun me […]

ZYRTARE: MUHAMED SEJDINI, KRYETAR I RI I FFMV-SË

vull

Me 82 vota “për”, një i përmbajtur dhe asnjë kundër, Muhamed Sejdini është zgjedhur kryetar i ri i Federatës së Futbollit të Maqedonisë Veriore në Kuvendin e përgjithshëm që u mbajtë të dielën (sot) në Ohër. Ai në të kaluarën ka qenë nënkryetar i FFM-së, kurse një kohë kryente funksionin […]

Champions League, këto janë katër super përballjet e çerekfinaleve

vull

Në Nyon është hedhur shorti i Champions League për fazën çerekfinale, teksa Barcelona do të sfidojë Manchester United, ndërkohë që Juventus ka “peshkuar” Ajax-in. Liverpooli do ta ketë të thjeshtë ndaj Liverpoolit, ndëkrohë që do të ketë edhe një duel anglez mes City-it dhe Tottenham. I ftuar special për të […]

Studentët e UT-së e përfunduan me sukses trajnimin e tyre në skijim

vull

Studentët e vitit të tretë të programit studimor të Kriminalistikës të Fakultetit Juridik dhe studentët e vitit të tretë të Fakultetit të Kulturës Fizike e përfunduan me sukses praktikën e skijimit në qendrën turistike Kodra e Diellit, në kuadër të lëndës Edukimi Fizik – Special. Ligjëruesja e lëndës, Doc. Dr. […]

Subscribe US Now