Stano: Pozicioni i BE-së për kufijtë e Ballkanit është i qartë – asgjë nuk ka nevojë të ndryshojë

vull

Zëdhënësi i Komisionit Evropian Peter Stano tha se ai nuk ishte në dijeni të një letre nga Kryeministri Slloven Janez Jansha mbi ndryshimet e kufijve në Ballkanin Perëndimor dhe përsëriti qëndrimin zyrtar të Bashkimit Evropian. – Ne nuk jemi njohur me letrën non-paper, kemi vërejtur raportet e mediave, por pyetja […]

Fajon: Sjellja e papërgjegjshme e Jansha mund të çojë në një luftë të re në Ballkan

vull

Duke komentuar mbi ekzistencën e pretenduar “Non-paper” të Kryeministrit Slloven Janez Jansha, eurodeputetja Tanja Fajon tha se sjellja e papërgjegjshme në lidhje me të ashtuquajturën Përfundimi i planit të BeH për shpërbërjen paqësore mund të çojë në një luftë të re në Ballkan. “Këto ditë unë jam përmbytur me thirrje […]

Jansha udhëheq vendet e BE që duan “Serbinë e Madhe” dhe copëtimin e BEH, Malit të Zi dhe Maqedonisë Veriore

vull

Skena politike e Bosnje dhe Herzegovinës tronditet nga një dramë e drejtuar nga udhëheqja e Republikës së Sllovenisë, e cila ka një vizion për “kompletimin e shpërbërjes së Jugosllavisë”, pra ndryshimin e kufijve të Ballkanit. Sllovenia do të marrë presidencën e Bashkimit Evropian në 1 korrik dhe kryeministri slloven Janez […]

OBSH: Pandemia ka arritur një pikë kritike

vull

Pandemia e koronavirusit ka arritur një pikë kritike me rritjen eksponenciale të numrit të njerëzve të infektuar, por me masa të efektshme të shëndetit publik të provuara, ajo mund të vihet nën kontroll, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). “Pandemia ka arritur një moment kritik. Kjo nuk është një situatë […]

Berlusconi dhe problemet e tij me vajzat: Kjo bjonde kërkon një milion euro

vull

Avokatët e ish-kryeministrit italian Silvio Berlusconi kanë ngritur një padi kundër një prej “të dashurave të tij”, Giovanna Rigato, për përpjekje për zhvatje. Rigato i kërkoi Berlusconit fillimisht 500 mijë euro, dhe më pas një milion euro, diçka që sipas ekipit të tij ligjor është zhvatje. Rigato është ndër dëshmitarët […]

Shqiptarja e parë që u nominua për Louis Vuitton

vull

Louis Vuitton është një prej shtëpive të modës më prestigjioze në botë. Të përzgjidhesh si ndër stilistët më të mirë nga kjo markë është padyshim një mundësi e rrallë. E kur pjesë e 20 më të mirëve është një shqiptare, kjo nuk ka sesi të mos na bëjë të ndihemi […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: