Kryeministri Haradinaj priti në takim delegacionin e Bordit të Drejtorëve të BERZh-it

vull

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim delegacionin e Bordit të Drejtorëve të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), të udhëhequr nga Drejtori i Konstituencës së Holandës, Kinës, Mongolisë, Maqedonisë dhe Armenisë Frans Weekers, dhe Drejtori i Bordit për Irlandën, Danimarkën, Lituaninë dhe Kosovën, Patrick […]

Paralajmëron ish-deputeti i Kuvendit: Ky është projekti që ka për qëllim shkatërrimin e plotë të Kosovës

vull

Projektmarrëveshja e Kosovës me Serbinë është fund e krye një projekt serb, e përkrahur nga Rusia. Kështu ka deklaruar ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj. Ai në një prononcim për gazetën “Bota sot”, ka paralajmëruar se projekti i lansuar së fundi nga kreu i Kosovës, ka për qëllim […]

Stafetë mes komandantëve të Forcës Tokësore, Xhaçka: Përkushtimi e profesionalizmi shpërblehen

vull

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka deklaroi sot se vlerësimi i profesionistëve dhe njerëzve të përkushtuar është motoja e punës në Forcat e Armatosura. Ministrja mori pjesë në ceremoninë e ndërrimit të komandantëve të Forcës Tokësore. Gjeneral brigade Albert Mullai mori detyrën e komandantit të Forcës Tokësore duke zëvendësuar gjeneralmajor Nazmi […]

Berisha: Ti Rama i merr gruan shokut tënd!

vull

Debati mes Edi Ramës dhe Sali Berishës në Kuvend ka degraduar në akuza personale dhe familjare. Berisha kërkoi llogari ndaj Ramës lidhur me bankën që drejtohet nga bashkëshortja e tij, Linda Rama. Kreu i qeverisë u  përgjigj se “ju ti hani familjes time ato që nuk thuhen”. Pas kësaj akuze […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: