Saturday, April 20, 2024
spot_img

MAQEDONI

RAJONI

SHOW BIZ

Festë në familjen e Adelina Ismailit

Sot ka festë në shtëpinë e Pop Divës Adelina Ismaili dhe bashkëshortit të saj Val Krasniqit. Djali i tyre Uliksi, feston shtatëvjetorin e lindjes, Adelina në...

SPORT

Prag ndeshja me Makedonija GJ.P., flet kapiteni Bunjamin Shabani

Kapiteni Bunjamin Shabani ka parashikuar ndeshjen e rradhës, atë të javës së 28-të kundër Makedonija GJ.P në Shkup. Në këtë ndeshje futemi si favorit,...
- Advertisement -spot_img

ME TE KLIKUARAT

LAJME

Mickoski: Nëse zgjedhjet do të mbaheshin sot, VMRO-DPMNE do të kishte 56 dhe LSDM 25 deputetë

Meqë shifrat janë tani, pres që e para në raundin e dytë të hyjë profesoresha Gordana Siljanovska Davkova dhe e dyta presidenti aktual Stevo...

Zgjidhet problemi në Çashkë: Prej nesër vazhdon mësimi i rregullt për të gjithë nxënësit e SH.F. “Todor Janev”

Nxënësit e Shkollës Fillore “Todor Janev” në Çashkë, prej nesër  i kthehen procesit mësimor. Nën patronazhin e  Kryeministrit Talat Xhaferi, në koordinim të Ministrisë...

BDI: Akuzat e opozitës për krizë janë porosi ruse, BDI organizon zgjedhje të lira dhe demokratike

Lufta hibride dhe shkaktimi i panikut te elektorati shqiptar sa vjen e shtohet edhe më shumë. Së fundmi, opozita shqiptare e koordinuar me VMRO-DPMNE-në dhe...

VLEN: BDI-ja e dogji idenë e presidentit të parë shqiptar

Ditëve të fundit slogani i shumëpërsëritur i BDI-së është togu “presidenti i parë shqiptar”. Sloganet e këtilla boshe, që ata rëndom i shpikin në...

6 dekada në shërbim të fesë, Mulla Ejub Selmani s’ka të ndalur

Ka mbushur 6 dekada në shërbim të fesë duke mësuar mijra nxënës që të lexojnë Kuranin në gjuhën të cilën zbriti, megjithatë mulla Ejub...

OPINIONE

Serbia po kryen spastrim etnik në Luginë të Preshevës, përmes pasivizimit të adresave

Pasivizimi, heqja, fshirja e adresave të qytetarëve shqiptarë të Medvegjës, Bujanocit dhe Preshevës, do të prodhojë këto efekte tepër të dëmshme, si: Nëse, nuk posedoj...

LAJME

ME TE LEXUARAT