Xhemaili: Nuk ka arritur padia e SPB Tetovë në adresën time

vull

Lajmi se ndaj meje si kryetar i komunës së Bogovinës, është ngritur padi penale për veprën penale “punë të papërgjegjshme” janë tentimi i radhës i BDI-së për të mbjellur frikë dhe për të njollosur punën time si kryetar. Bëj të ditur se në adresën time nuk ka arritur asnjë dokument […]

A ka të drejtë Taravari të flet për MPB-në siç po flet dhe pse nuk ka të drejtë?

Taravari nuk ka të drejtë të flet aspak për MPB-në, është konstatim i imi dhe i bazuar në fakte. I doni faktet? Taravari ka qenë pjesë e partis e cila në zgjedhjet parlamentare në 2008 ishte në pushtet, njëkohsisht edhe duheshte ti organizoj zgjedhjet e lira dhe demokratike e njëjta […]

Ahmeti: Kryeministër nuk mund të bëhet askush as me 15, por as me 46

vull

Pasi që lideri i LSDM-së, deklaroi se nuk mund të bëhesh kryeministër me 15 deputet, duke aluduar në kërkesën e BDI-së për kryeministër, lideri I BDI-së Ali Ahmeti në një deklaratë ekskluzive për gazetën “KOHA”, deklaroi se kryeministër nuk mund të bëhet askush as me 15, por as me 46. […]

Takimi Zaev-Thaçi, PDSH kërkon policinë financiare!

vull

Sapo ka përfunduar takimi në mes kreut të LSDM-së, Zoran Zaev si dhe kreut të PDSh-së Menduh Thaçi në klubin e deputetëve në Shkup. Siç mësohet në këtë takim është diskutuar për përbërjen e re qeveritare ku pritet të jetë edhe PDSH-ja. Gazeta Express mëson eskluzivisht nga burime brenda takimit […]

Florin Besimi: Do ju përfaqësojmë denjësisht!

Doc.Dr. Florin Besimi që për herë të parë është ulur në ulëset e Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, si i zgjedhur i popullit, nga partia BDI që mori 105 mijë vota, ai i quajti 105 mijë zemra, është zotuar se do t’i përfaqësojë denjësisht qytetarët. Primariusi i shquar,i cili ka […]

ITSHKSH, për herë të dytë në raportin e shtetit amerikan

vull

Departamenti për studime dhe hulumtime të Holokaustit në kuadër të Institutit të Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup, pati nderin të përmendet për herë të dytë në Raportin e Departamentit të Shtetit Amerikan ku flitet për çështjet e Holokaustit në Maqedoninë e Veriut. Ky departament u konsiderua si […]

Menduh Thaçi u takua me ambasadorin Timonie

vull

Sot, më 03 gusht 2020, kryetari i PDSH-së, z. Menduh Thaçi, u takua me Shkëlqesinë e Tij, ambasadorin e Francës në Maqedoninë e Veriut, z. Christian Thimonier, në Rezidencën e Republikës Franceze. Në takim u bisedua për hapat e mëtutjeshme të formimit të qeverisë së Maqedonisë së Veriut, me qëllim […]

Shkruan Myftiu i Tetovës Prof. Dr. Qani ef. Nesimi: Ndryshimi

vull

Ndryshimi Ndryshimi ndodh kur gjërat, idetë, njerëzit, sistemet, format, pamjet, lëvizjet etj., duken ndryshe nga ajo qëkanë qenë më herët. Ndryshimi është një gjë reale. Nëse ndryshimi nuk duket në të tashmen, por mendohet që në tëardhmën të ketë ndryshim, atëherë ajo nuk quhet ndryshim, por mund të quhet planifikim dhe përgatitje për ndryshim. Ndryshimi kërkon që gjërat të jenë më ndryshe, por edhe më mirë, edhe pse gjithmonë pritja është qëndryshimi të sjellë gjëra më të mira, më të bukura, mëfitimprurëse në shumë dimensione. Pritja është qëndryshimi të jetë një përmirësim e jo një keqësim. Askush […]

Rikthehet Eni Zhuri me projektet e reja…!

Blerand Rexhepi

Eni Zhuri, është një këngëtare e re në moshë dhe në profesion, por këto nuk e kanë penguar që të realizojë ëndrrën e saj, të bëhet pjesë e muzikës, sidomos e asaj live. Situata e krijuar në mbarë botën nga Covid-19 ka penguar edhe këngëtaren tonë të sjellë pranë publikut […]

Ushqyerja e shëndetshme në 12 hapa

vull

Sigurimi i një ushqyerje të shëndetshme dhe të sigurt gjatë viteve të para të jetës ka përfitime për gjithë jetën. Kequshqyerja ndodh kur trupi nuk merr sasinë e nevojshme të energjisë (kalorive), proteinave, karbohidrateve, yndyrnave, vitaminave, mineraleve dhe lëndëve të tjera të nevojshme për të mbajtur të shëndetshëm organizmin dhe […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: