Pas aktivitetit me biçikleta, Besimi: Rinia e mrekullueshme e BDI-së është flamurtare e risive në jetën tonë

Blerand Rexhepi

Dr. Florin Besimi, kandidat i BDI-së në Zonën e 6-të, sot i është bashkuar Forumit Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim, në aktivitetin e shëtitjes me biçikleta, si promovim i lëvizjes së shëndetshme me biçikletë, ku morën pjesë shumë pjesëtarë në këtë organizim të mrekullueshëm. Dr. Florin Besimi është i […]

Skandaloze/Siljanovska deklaron se shqiptarët janë të adhur këtu dhe shteti duhet shkatëruar (Video)

Blerand Rexhepi

Kandidatja për deputete e VMRO dhe bartëse e listës në njësinë e I-rë zgjedhore Gordana Siljanovska në dy video të saj bën deklarata skandaloze duke thënë se shqiptarët janë të ardhur, janë kërcënim serioz për shtetin pasiqë nëse nuk zhduken do të shkatërohet gjithë shteti. Të dy deklaratat e saj […]

Koxhaxhiku takon gratë në Çair: Do jem zë i fuqishëm i juaji në Parlament

Blerand Rexhepi

Kandidatja për deputete nga rradhët e BDI-së për zonën zgjedhore numër III, Merita Koxhaxhiku gjatë këtyre ditëve ka pasur aktivitete të shumta duke takuar kështu gra në komunën e Çairit por edhe më gjerë më saktësisht takim në kuvendin vendor Faik Konica dhe në Fushë Topanë. Koxhaxhiku para të pranishmëve […]

Nuredini nga Kamnjani: Nuk ka krenari më të madhe kur mbështetja vjen nga bashkëfshatarët

Blerand Rexhepi

Kandidati për deputet nga rradhët e BDI-së në zonën e VI-të zgjedhore njëherit ministër në detyrë për ambient jetësorë dhe planifikim hapësinor Naser Nuredini mbrëmë ka pasur takim në kuadër të fushatës parazgjedhore me banorët e fshatit Kamnjan, që njëherit është dhe vendlindja e tij. ‘Gurri rëndë peshon në vend […]

Turbulenca në BFI, Shaqir Fetahu u zgjodh ushtrues detyre, u regjistrua si Reis? (Dokument)

vull

Nuk ka zgjatur shumë qetësia në BFI. Turbulenca të reja janë paraqitur në këtë institucion, pasi ushtruesi i detyrës Shaqir Fetahu në Gjykatë është regjistruar si Reis (kryetar), e jo si ushtrues detyre siç është zgjedhur në mbledhjen e jashtëzakonshme të Rijasetit kur u shkarkua ish Reisi, Sulejman Rexhepi. Kjo […]

Kandidati për deputet nga zona 6 zgjedhore i koalicionit “Tash është koha” nga AAA – ASH, Hysni Ismaili realizoi takim me banorët e komunës së Bërvenicës

vull

Kandidati për deputet nga zona 6 zgjedhore i koalicionit “Tash është koha” nga AAA – ASH, Hysni Ismaili, sonte së bashku me partnerët e koalicionit, realizoi takim me banorët e fshatrave: Tenovë, Radiovcë, Miletinë, Çellopek të komunës së Bërvenicës. Gjatë këtyre takimeve, u bisedua mbi problemet reale me të cilat […]

Dr. Florin Besimi në Gjermë: Kryeministrin shqiptar, e votojnë shqiptarët!

Blerand Rexhepi

Në bastionin e BDI-së në lartësinë e bjeshkëve krenare, në Gjermë, sot, kandidati i BDI-së për Parlamentin e RMV, Dr. Florin Besimi, ka takuar qytetarët e kësaj ane, me ftesën të dalin në zgjedhje më 15 Korrik, dhe sigurisht, të votojnë Kryeministrin e parë shqiptar. BDI kur e ka propozuar […]

Talat Xhaferi nga Dibra: Këtu u themelua ideali i Ali Ahmetit me emrin “BDI”, dhe nga këtu do vendosim edhe “Kryeministrin” e parë Shqiptar

Blerand Rexhepi

Në takimin qendror në qytetin e Dibrës, kryeparlamentari në detyrë dhe bartës i listës në zonën e V-të zgjedhore nga rradhët e BDI-së Talat Xhaferi ka kërkuar mbështetje nga qytetarët për të realizuar idenë e liderit të partisë së tij dhe për të bërë një shqiptarë për herë të parë […]

Mucunski në takim me përfaqësuesit e lëvizjes “Polio Plus” kundër aftësisë së kufizuar

Blerand Rexhepi

Kandidati për deputet nga Njësia zgjedhore 1, Timço Mucinski bashkë me mbajtësi i listës së VMRO-DPMNE, Gordana Siljanovska Davkova, patën një takim me përfaqësuesit e lëvizjes kundër aftësisë së kufizuar “Polio Plus“. Ata u obliguan para përfaqësuesve se, nëse i fitojnë zgjedhjet, do të ketë përfaqësim i drejt dhe adekvat […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: