Ermira Memaj dhe dashuria e saj për muzikën, projekte të reja gati

Ermira Memaj qe e vogel eshte bere pjese e skenes live. Studimet profesionale i ka kryer ne shkollen “Kolin Gjoka” ne Lezhe. Ne Pallatin e Kultures se Lezhes ajo gjithmone ka qene pjesemarrese e cdo aktiviteti, fale ndihmes dhe mbeshtetjes se madhe qe ka pasur nga artisti i madh dhe […]

‘BVNG’ publikohet nga Agoni

Ai ka një talent në muzikë. Agoni, këngëtari kosovar, ka lansuar këngën e re të titulluar ‘BVNG’. Kjo këngë është prodhim i Avah Music sa i përket muzikës, ndërsa, video u realizua nga N’pikë Creative. ‘BVNG’ është një projekt premtues për Agonin, që i hap rrugën atij për një karrierë […]

Sërish defekt tjetër në rrjetin kryesor të ujësjellësit në Tetovë

vull

Informacion nga NJ.P.”Ujësjellësi dhe Kanalizimi Të nderuar, Ju informojmë se edhe sot (06.08.2020),për shkak të një defekti tjetër në rrjetin kryesor të ujësjellësit F300 në parkun e Xhamisë së Larme ,do të ketë ndërprerje të ujit për një pjesë të qytetarëve edhe atë prej orës 12:00 deri në përfundim të defektit. […]

Takimi i Kryeministrit Spasovski me ambasadorin kinez Xuo

vull

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski u takua me Xhang Xuo, ambasador i Republikës Popullore të Kinës në vendin tonë. Në takim u theksua solidariteti i lartë dhe bashkëpunimi i mirë ndërmjet dy shteteve gjatë kohës së pandemisë të shkaktuar nga Covid-19. Ambasadori Xuo përcolli […]

Redon Dragoshi është zyrtarisht futbollist i Kukësit!

vull

Redon Dragoshi është zyrtarisht futbollist i Kukësit! Mbrojtësi 20-vjeçar ka firmosur me skuadrën e Kukësit kontratën dy vjeçare. Dragoshi e ka nisur karrierën e tij me të rinjtë e Tiranës, teksa së fundmi është aktivizuar me Luftëtarin në Kategorinë Superiore duke zhvilluar 23 ndeshje. Dragoshi i ka kryer vizitat mjekësore […]

QEVERIA: ZAEVI TAKON AHMETIN?

vull

BURIME NGA BDI: NUK JANË MBYLLUR DYERT E KOMUNIKIMIT AS ME VMRO-DPMNE-në Pas akuzave të ndërsjella, në distancë, të ditëve të fundit, duket se Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë ka bërë një hap prapa nga retorika e deridjeshme: Burimet e Televizionit Klan Maqedoni thonë se gjatë ditës, këtë të enjte, pritet […]

Arsovski i bëri thirrje LSDM-së që të thonë publikisht me kë formuan një shumicë parlamentare

vull

Zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Dimce Arsovki këtë mëngjes i bëri thirrje LSDM-së që të thotë publikisht se me kë formuan një shumicë parlamentare, siç pretendojnë ata, duke pasur parasysh që nuk ka një konfirmim të tillë nga partitë e tjera politike. “Unë shoh që LSDM dhe Zaev thonë se ata kishin […]

LSDM: Ne kemi siguruar një shumicë parlamentare për Qeverinë e re

vull

“Deri sa në opinion  po spekulohet se është arritur marrëveshje për Qeverin e re në mes të VMRO-DPMNE dhe BDI”, një zyrtar i lartë i LSDM-së i tha Deutsche Welle se “koalicioni i tyre ka siguruar një shumicë parlamentare që do të formojë qeverinë e re.” “Do të konfirmohet në […]

KF Teuta njofton arritjen e marrëveshjes të transferimit të Sherif Kallaku në ekipin e Lokomotiva Zagreb

vull

KF Teuta njofton sot arritjen e marrëveshjes të transferimit të Sherif Kallaku në ekipin e Lokomotiva Zagreb në Kroaci. Sherif Kallaku pritet ti bashkohet ekipit të Lokomtivës ditën e premte. Fantazisti i Teutës, pasi të kryejë vizitat mjekësore do të bashkohet me klubin e Lokomotiva Zagreb ,me të cilin ka […]

Zoran Zaev është në pritje të mandatit nga Stevo Pendarovski, LSDM pretendon se ata kanë siguruar shumicën për të formuar Qeverinë

vull

Ne kemi siguruar një shumicë për të formuar Qeverinë e re , thonë nga  LSDM-ja pasi disa media të në gjuhën shqipe njoftuan se BDI dhe LSDM-ja janë përpara një marrëveshje për të formuar një Qeveri të re me një kryeministër shqiptar.   – Është e qartë se tekstet e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: