Fitore Ziberi gjatë takimeve me qytetarë: Do jem zë i fuqishëm i femrës dhe rinisë

Blerand Rexhepi

Kandidatja për deputete në zonën e VI-të zgjedhore Fitore Ziberi gjatë aktiviteteve të fundit në teren në kuadër të fushatës parazgjedhore për zgjedhjet e parakohëshme parlamentare ka deklaruar se si e re që i është futur politikës do të jetë një zë i fuqishëm si për femrën ashtu edhe për […]

Anketa e Stratum R&D/LSDM favorite për t’i fituar zgjedhjet, lë mbrapa VMRO-në

Blerand Rexhepi

Anketa e fundit e realizuar nga kompania prestigjioze Stratum R&D Metodology ka nxjerë fitues në bllokun shqiptarë Bashkimin Demokratik për Integrim e cila lë prapa ASH dhe Alternativën. në kuadër të anketës së realizuar përmes telefonit dhe rrjeteve sociale nxjer BDI-në fituese përkundrejt partive tjera derisa në bllokun maqedonas LSDM […]

Ahmeti nga Struga: Kundërshtarëve ju dridhen këmbët nga ideja e kryeministrit të parë shqiptar

vull

Shtabi Qendror Zgjedhor pranë Bashkimit Demokratik për Integrim ka qëndruar sot në Komunën e Strugës ku me fjalim është paraqitur kryetari i partisë z. Ali Ahmeti i cili sot morri një mbështetje të madhe nga qytetarët të Strugës të cilët kishin stërmbushur vendin e tubimit me çka njëzëri i thanë […]

Ziberi nga Struga: Vota 9 e bën kryeministrin shqiptar

vull

Karvani “Realizo Ëndrrën”, sot gjatë ditës ka vizituar fshatrat e Komunës së Strugës ndërkaq në tubimin qendror para qytetarëve të Strugës ju prezantuan me fjalimet e tyre, duke filluar nga nikoqiri i këtij tubimi,kryetari i Komunës, z. Ramiz Merko, kandidati për deputet njëherit bartësi i listës në njësinë zgjedhore numër […]

Dr. Florin Besimi: Askush nuk mund ta ndalë barazinë në vendin tonë!

Blerand Rexhepi

Kandidati i BDI-së, nga zona e 6-të, për Parlamentin e RMV, Dr. Florin Besimi, sot në mesin e kompanive që ka vizituar, ishte ajo Bashkim tours, ku ka diskutuar për platformën ekonomike, në veçanti investimet për kompani, pas krizës që solli pandemia, si dhe përkrahja për kompanitë me subvencione, subvencionet […]

Një megaprojekt nga Meti, ‘Milano’ po freskon shqiptarët (Video)

Blerand Rexhepi

Një person me aftësi të larta ndërpersonale, energjik, shumë komunikues, ka një shpirt krijues, është një artist i lindur. Është marrur me muzikë që nga shkolla fillore, ka marrur pjesë me këngë në organizimet e shkollës pastaj nëpër koncerte dhe festivale. Ka disa këngë, një ndër to vlenë të ceket […]

Nuredini takon arkitektët në Tetovë: Nuk kam lejuar keqpërdorim të buxhetit, projektet në të mirë të qytetarëve

Blerand Rexhepi

Kandidati për deputet nga rradhët e BDI në zonën e VI-të zgjedhore njëherit ministër i ambientit jetësorë dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini sot në takim me arkitektët në objektin e Arabati Baba Teqe ka folur për mundësinë e zgjerimit të Planit gjeneral urbanistik të qytetit të Tetovës si dhe shpalljen […]

Besimi në takim me arkitektët: Bashkë do të bëjmë punë të mira për vendin tonë

Blerand Rexhepi

Takimi i rradhës në vrazhdën e aktiviteteve kandidati për deputet nga rradhët e BDI-së në njësinë e VI-të zgjedhore i dyti me rradhë pas liderit Ahmeti, Florin Besimi e ka realizuar në një bashkëbisedim me arkitektët e komunës së Tetovës me të cilët është diskutuar se si mund të ndryshohet […]

Kandidati për deputet nga “TASH është koha”, Hysni Ismaili u takua anëtarët e Kryesisë së Shoqatës së Shkrimtarëve OENEUM – Tetovë

vull

Sot në ambientin e Mullirit të Vjetër në Tetovë, Ministri i Kulturës Hysni Ismaili dhe kandidati për deputet z. Adnan Neziri dhe përfaqësues të tjerë, për t’u njohur me aktivitetet kulturore u takuan me anëtarët e Kryesisë së Shoqatës së Shkrimtarëve OENEUM – Tetovë, ku mes tjerave nga ana e […]

Xhaferi nga Struga: Përmes drejtimit të institucioneve treguam se jemi model për të tjerët, koha për “Kryeministër Shqiptar”

Blerand Rexhepi

Para struganëve sot bartësi i listës Talat Xhaferi ka shpalosur konceptin e BDI dhe programin për këto zgjedhje të parakohëshme parlamentare. Xhaferi para struganëve ka thënë se ndihet shumë i privilegjuar që drejton këtë proces dhe është bartës listen ë këtë zonë, raporton Zhurnal.mk. “Ndihem krenar që në këto zgjedhje […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: