Mesazhi i mjekut të njohur në ditën ndërkombëtare të demokracisë; Nuk është utopi…!

Blerand Rexhepi

Dr Artan Koni ne diten nderkombetare te demokracise qe ishte sot ne 15 shtator,  ka dhene nje mesazh te qarte dhe te forte. Ai shkruan ne rrjete sociale qete jemi te bashkuar rreth ideve dhe demokracia nuk do jete utopi por realitet i prekshem per ne Postimi i plote i mjekut: […]

TAKIM I KRYETARIT XHAFERI ME SH.S. SIBIL ZUTER TEHADA

vull

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, sot realizoi takim me ambasadoren e Konfederatës Zvicerane në Shkup, Sh.S. Sibil Zuter Tehada. Në takim, Kryetari Xhaferi potencoi se i çmon lartë bashkëpunimin dhe marrëdhëniet politike ndërmjet dy shteteve, që karakterizohen me miqësi dhe mirëkuptim, me dialog të […]

Gratë shtatzëna vazhdojnë ti shfrytëzojnë masat të sjella nga Qeveria

vull

Qeveria e informon opinionin se në mbledhjen  e djeshme 4-të në bazë të konkluzioneve të Shtabit kryesor koordinues të krizës solli vendime adekuate mes të cilave edhe kthimi në punë dhe në kryerjen e rregullt të detyrave të punës për personat e punësuar, të cilët janë të liruar nga puna […]

Aktori kosovar, Adem Mikullovci, vdiq të martën në moshën 81-vjeçare

vull

Aktori kosovar, Adem Mikullovci, vdiq të martën në moshën 81-vjeçare. Lajmi u konfirmua nga bashkëshortja e tij përmes një postimi në Facebook. Mikullovci ka luajtur në qindra role në projekte të ndryshme filmike. Përveç si aktor, ai mbahet mend edhe si delegat i Kuvendit të Kosovës në kohën e shpalljes […]

Ministri Bekteshi: Deri 500 vende të reja pune për Pollogun

Blerand Rexhepi

Lajmin e madh për kontratën e shtetit me Kompaninë Franc Kiel, me vlerë 3.5 milion euro, e bëri vet Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi. Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, ka potencuar se sot, Kompania gjermane Franc Kiel do të investoj 3,5 milion euro në fabrikën e re për prodhimin e […]

Ministri Nuredini pret në takim ambasadorin spanjoll: Punojmë me ritëm të përshpejtuar drejt përmbushjes së standardeve mjedisore europiane

Blerand Rexhepi

Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini u takua me Ambasadorin e Mbretërisë së Spanjës ET Emilio Lorenzo Serra të shoqëruar nga përfaqësuesit e Zyrës për Çështjet Ekonomike dhe Tregtare. Ambasadori Serra uroi Ministrin Nuredini për emërimin si Ministër dhe i uroi punë të suksesshme në mandatin e […]

Osmani – Predan: Rrisim marrëdhëniet miqësore me Slloveninë

vull

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka takuar sot Ambasadorin e sapoemëruar të Republikës së Sllovenisë në RMV, Milan Predan. Me këtë rast ka përgëzuar Ambasadorin e ri për marjan e funksionit duke i dëshiruar punë të frytshme dhe bashkëpunim të suksesshëm si me paraardhësin e tij. Siç ka theksuar […]

Koha e shqiptarëve/ “Të bëhemi si Shkëndija”! Klubi shqiptar në elitën e Malit të Zi, i hapi dyert edhe Vllaznisë

vull

Nga Klaudio Ndreca Një erë e re që fryn për suksesin e shqiptarëve! Të paktën nga sporti situata duket shumë premtuese për arritjet tona në nivelet më të larta. Ekipet shqiptare kanë bërë një hap përpara me kualifikimin e tyre së bashku në turin e parë të Europës, pa harruar […]

Lidhja e Isa Mustafes, me asgjë nuk ta pērkujton Lëvizjen e Ibrahim Rugovës!

vull

Ldk-ja e sotit, nuk ështē ASESI ajo LDK-ja që e la nē amanet Presidenti karizmatik Ibrahim Rugova! Ajo sot është shndrrua në një “fabrikë” dështakësh e poltronistash senil që dobësitē e tyre (karizmatike, profesionale, autoritative, etj.) në ngrehinën e quajtur “Këshill i Përgjithshëm” i manifestojnë (publikisht) dhe i ekzekutojnë (ilegalisht) […]

Ziadini si Menduhi, gjoja dorëhiqet

Blerand Rexhepi

Kur Ziadin Sela u shkëput nga PDSH-ja të gjithë kujtuan se në skenë po vin një politikan ndryshe, i cili kërkonte llogari ndaj humbësit serik të zgjedhjeve Menduh Thaçit.Atë kohë ai nuk ka asnjë dyshim se kishte të drejtë sepse humbësit duhet parimisht tu lëshojnë vendin të tjerëve në kreun […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: