Zhduket 35-vjeçari nga Shkupi, familja kërkon ndihmë për ta gjetur atë (FOTO)

vull

Është zhdukur një i ri nga Shkupi. Bëhet fjalë për 35 vjeçarin Arben Asllani. Lajmin e ka bërë të ditur vëllai i tij, Faik Asllani, në rrjetin social fejsbuk. Ai ka thënë se kontaktet më vëllaun i kanë humbur nga data 23.01.2019 dit e Mërkur ora 22.30h. “Familjar, Shok, Miq […]

O dilinxhi, se kush je presim të na shpjegosh në Gjykatën Speciale

vull

NGA DRITON TALI Rrenat e Hashim Thaçit te “Të pakspozuarit”. “… Kemi qenë një grup shumë i vogël prej 5-6 vetave që kemi fillu rezistencën. Më sē paku ju ka dashtë Hashim Thaçit privatisht. E kam pasë jetën shumë të mirë në rrafshin material the familiar…”. ….. O dilinxhi, pse po […]

E zbulon Milaim Zeka: Kush ia lujti ‘lojën’ Ramush Haradinajt dhe kujt i dolën të ‘palarat’ n’shesh

vull

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milazim Zeka ka reaguar pas ndërprerjes së grevës nga ana e SBASHK-ut. Ai posaçërisht ka reaguar ndaj një deklarate të deputetit të Nismës, Bilall Sherifi i cili kishte theksuar se ofertën e njëjtë që SBASHK-ut sot ia bëri Kadri Veseli, ia kishte bërë ministri Shyqeri […]

XHENI ÇUNI DHE MREKULLIA E ARTIT PËRTEJ SYVE

vull

Shkruan: Besim Xhelili Vjenë, 1 shkurt 2019   Në diasporë jetojnë dhe veprojnë një numër i madh shqiptarësh, që merren me art, kulturë dhe tëtjera veprimtari të ngjashme, duke përfaqësuar së pari vetveten, talentin dhe aftësitë intelektuale, artistike e krijuese, por gjithashtu duke na bërë krenarë edhe si komb në […]

Nënkryetari i BDI-së dhe drejtori i Qendrës Analitike Hulumtuese “Abdilaqim Ademi”, Izet Mexhiti takoi Ambasadorin e Shqipërisë në vend, Fatos Reka

vull

Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim dhe drejtori i Qendrës Analitike Hulumtuese “Abdilaqim Ademi”  z. Izet Mexhiti sot në hapësirat e Qendrës në Shkup ka pritur në takim Ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në vendin tonë z. Fatos Reka. Nënkryetari Mexhiti dhe Ambasadori Reka biseduan për zhvillimet politike në vend dhe […]

Berisha: Ti Rama i merr gruan shokut tënd!

vull

Debati mes Edi Ramës dhe Sali Berishës në Kuvend ka degraduar në akuza personale dhe familjare. Berisha kërkoi llogari ndaj Ramës lidhur me bankën që drejtohet nga bashkëshortja e tij, Linda Rama. Kreu i qeverisë u  përgjigj se “ju ti hani familjes time ato që nuk thuhen”. Pas kësaj akuze […]

Delegacioni i FJALËS bëri vizitë në kompleksin memorial në Turuqicë të Podujevës

vull

Me rastin e 22 vjetorit të rënies Zahir Pajazitit, Edmond Hoxhës dhe Hakif Zejnullahut delegacioni i FJALËS u ndal në Orllan ku bëri lutje pranë varrit të heroit kombëtar Zahir Pajaziti dhe gjithë dëshmorëve të tjerë. Jeta e dhe veprimtaria e këtyre burrave të mëdhenj qe nuk kursyen asgjë për […]

Për herë të parë Xhaferi seancën e Parlamentit e udhëheq në gjuhën shqipe

vull

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot për herë të parë në historinë e punës të trupit ligjdhënës e filloi seancën në gjuhën shqipe, ku menjëherë reagoi koordinatori i grupit të deputetëve të VMRO-DPMNE-së Nikolla Micevski, informon Koha. Sipas Micevskit me sjelljen e këtillë të kryetarit të Kuvendit shkilet Rregullorja e […]

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani në vizitë zyrtare në Republikën e Finlandës

vull

Nesër, 01 shkurt (e premte), në kuadër mini – turneut për vizitë në vendet – kryesues me BE-në. Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, për vizitë punë do të qëndrojë ne Republikën e Finlandës ku të mbajë takim me Ministrin për Çështje Evropiane, Samo Terho. Në kuadër të […]

Deklarata e fortë e Bashës: Ose zgjidhje e re politike ose Parlamenti do të fshihet nga populli

vull

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka deklaruar me forcë në Kuvend sot se nuk mund të tolerohet më lidhja e qeverisë me krimin, ashtu siç u provua dhe transmetua së fundi edhe nga Zëri i Amerikës, por të jepet menjëherë zgjidhja: “Ose përmes propozimit të opozitës, përmes një qeverie kalimtare […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: