Rektori i UT-së Prof. Dr. Vullnet Ameti priti në takim kampionin evropian të karatesë Doan Osmani

vull

Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti, sot në kabinetin e tij priti në takim kampionin evropian të karatesë për U21, Doan Osmanin, bashkë me dekanin e Fakultetit të Kulturës Fizike, Prof. Dr. Haki Ismaili. Me këtë rast, Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti, e […]

Gjinekologu nga Maqedonia ndërpret në mënyrë të jashtëligjshme shtatëzaninë e A.R. nga Kosova!

vull

Prokuroria Themelore në Gjilan, njofton se të martën rreth orës 20:00, ka ndaluar të dyshuarin SH.H., në kohëzgjatje prej 48 orësh, për shkak të dyshimit të veprave penale “Shtrëngimi” dhe “Ndërprerja e palejuar e shtatzënisë”. Ekziston dyshimi i bazuar se, që nga muaji shtator 2018, deri më 21 janar 2019, […]

Sekretariati për MO-në shndërrohet në ministri

vull

Sekretariati për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit së shpejti pushon së ekzistuari. Në vend të tij do të formohet Ministria për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Bashkësive. Alsat ka siguruar draft versionet e propozim ndryshimeve të ligjit për Qeverinë dhe ligjit për organizimin e organeve shtetërore, të cilat pritet të […]

Tetovë: Policia i “hyn” zjarrfikësve, gjen drogë

vull

Policia në Tetovë ka gjet drogë tek zjarrfikësit! Një person është arrestuar të martën mbrëma në Tetovë, pasi dyshohet se tregtonte narkotikë, mëson TV21! Burimet e televizionit bëjnë të ditur se policia ka bastisur mbrëmë njësinë territoriale kundër zjarrit në Tetovë, dhe se në stacion gjetën qindra gramë drogë! Policia […]

Agim Nuhiu dhe Arafat Muharremi punësojnë familjarët në Polici!?

vull

Skandali me punësimet e familjarëve të politikanëve nëpër institucionet shtetërore nuk ka të ndalur. Për çdo ditë publikohen emra të rinj, të familjarëve të deputetëve, ministrave, apo funksionarëve të LSDM-së dhe BDI-së. Së fundmi, burime tona nga MPB-ja, tregojnë për disa punësime të reja të dyshuar për nepotizëm. Bëhet fjalë […]

Rektori i UT-së, Prof. Dr. Vullnet Ameti | Akademik Idriz Ajeti u shndërrua në vlerë dhe pasuri të çmuar shpirtërore në tërë hapësirën kombëtare

vull

Lajmi për ndarjen nga jeta të albanologut, dijetarit, profesorit dhe veprimtarit të shquar të kauzës sonë kombëtare, Akademik Idriz Ajeti na ka tronditur thellë të gjithëve. Akademik Idriz Ajeti përfaqëson brezin e intelektualëve, të cilëve u ra barra t’i hedhin hapat e parë në ngjarjet me peshë historike për kombin […]

Vuçiq: Unë jam më i fortë se Millosheviqi

vull

Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka fuqi më të madhe në popull se ish presidenti, Slobodan Milosheviq. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka fuqi më të madhe në popull se ish presidenti, Slobodan Milosheviq. Vuçiq ka qenë mysafir në emisionin e mëngjesit në “TV Pink” ku ka […]

“Kam vrarë gruan, hajdeni më arrestoni”, punonjësi i Gardës e telefonoi vetë policinë

vull

Prokuroria Themelore në Gjilan ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Gjilan që të dyshuarit H.K. t’ia caktojë masën e paraburgimit për shkak të dyshimit të veprave penale grabitje dhe kanosje. I dyshuari më 11 shkurt 2019, me qëllim të përvetësimit të pasurisë së luajtshme në mënyrë të kundërligjshme, ka përdorur […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: