Saturday, May 18, 2024
spot_img

MAQEDONI

RAJONI

SHOW BIZ

Festë në familjen e Adelina Ismailit

Sot ka festë në shtëpinë e Pop Divës Adelina Ismaili dhe bashkëshortit të saj Val Krasniqit. Djali i tyre Uliksi, feston shtatëvjetorin e lindjes, Adelina në...

SPORT

- Advertisement -spot_img

ME TE KLIKUARAT

LAJME

Në mars rritja e pagave dhe pensioneve

Nga marsi i vitit 2024 paga minimale për të gjithë të punësuarit do të jetë 22.500 denarë, ndërsa do të ketë rritje edhe të...

Publikohen shifrat zyrtare/ Në Zvicër banojnë 300 mijë shqiptarë, ja sa janë nga Maqedonia?

Sot në Zvicër jetojnë dhe veprojnë mbi 300.000 shqiptarë ku pjesa dërmuese janë nga Kosova Zvicra aktualisht numëron 9 milionë banorë, prej të cilëve 2...

Rektori Prof. Dr. Jusuf Zejneli mori pjesë në Konferencën Shkencore Mbarëkombëtare me temë: “Gjuha Shqipe – perspektivat dhe rreziqet”

Rektori Prof. Dr. Jusuf Zejneli mori pjesë në Konferencën Shkencore Mbarëkombëtare me temë: “Gjuha Shqipe - perspektivat dhe rreziqet”   Rektori i Universitetit të Tetovës Prof....

Vitin e kaluar policia shqiptare sekuestroi katër ton marihuanë dhe asgjësoi mbi 293 mijë bimë

- Gjatë vitit të kaluar janë shkatërruar 28 grupe kriminale, janë kryer 171 operacione, janë zbuluar 335 raste të kultivimit të marijuanës, janë asgjësuar...

Rritje e re e pagave, pensioneve dhe e pagës minimale në 2024!

Në vitin e ri 2024 do të ketë rritje të re të pagave, pensioneve dhe pagës minimale. Pritet që ekonomia të zhvillohet më fuqishëm dhe...

OPINIONE

Serbia po kryen spastrim etnik në Luginë të Preshevës, përmes pasivizimit të adresave

Pasivizimi, heqja, fshirja e adresave të qytetarëve shqiptarë të Medvegjës, Bujanocit dhe Preshevës, do të prodhojë këto efekte tepër të dëmshme, si: Nëse, nuk posedoj...

LAJME

ME TE LEXUARAT