Thaçi sot si Rrahman Morina dje

vull

Xhafer SHATRI Ani se shqiptarët kanë telashe me mbamendjen, megjithatë besoj të mos i kenë harruar ngjarjet dramatike te fundviteve tetëdhjetë. Pikërisht tash tridhjetë vjet Serbia instaloi me përdhunë Rrahman Morinen si kryepar të institucioneve të Kosovës me qëllim që përmes tij të suprimonte më lehtë autonominë e saj. Në […]

Talat Xhaferi për vizitë zyrtare në Slloveni

vull

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Talat Xhaferi prej sot e deri të martën do të jetë për vizitë zyrtare në Republikën e Sllovenisë. Në përbërjen e Delegacionit të kryesuar nga Xhaferi, do të jenë edhe anëtarët e Grupit të deputetëve për bashkëpunim me Parlamentin e Republikës së Sllovenisë, […]

Ish-agjenti i SHIK-ut: Me urdhra të këtyre personave u vranë Broshi, Kllokoçi dhe Shabani, ja emrat

vull

Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, TMK-së, Policisë dhe SHIK-ut, Naim Miftari, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar për vrasjen e pjesëtarëve të UDB-së me urdhër, siç thotë ai, të politikanëve dhe udhëheqësve të pas luftës. Miftari, duke përmendur vrasjen e Selim Broshit, Ibush Kllokoçit dhe Kemajl […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: