Florin Besimi: Profesionin e kam të shpëtoj jetë që jetës t’i japë dritë

Blerand Rexhepi

Doc.Dr. Florin Besimi, në zgjedhje kandidon për deputet i Parlamentit nga BDI-në, në Zonën e 6-të zgjedhore, kuadër i jashtëzakonshëm që çdo partie do t’i bënte nder. Ai, përpos ngarkesave profesionale, është shumë aktiv në jetën sociale, duke marrë përgjegjësi dhe duke promovuar çështjet jetike të qytetarëve. Ju të gjithë […]

Xhaferi nga Ohri: Zaevi t’u kërkon falje shqiptarëve, përndryshe le të harron bashkëpunimin me BDI-në

Blerand Rexhepi

Bartësi i listës në njësinë e V-të zgjedhore Talat Xhaferi në takimin përmbyllës në qytetin e Ohrit, ka folur mbi konceptin dhe idenë e BDI-së për zgjedhjet e parakohshme parlamentare si dhe për kryeministrin e parë shqiptarë. “Gati 20 ditë që eci zonën nga Mavrova e deri në Prespë dhe […]

Zaev: Kemi mundësinë e papërsëritshme, vazhojmë në rrugën e duhur

Blerand Rexhepi

Ne kemi një mundësi të papërsëritshme. Ne jemi anëtarësuar në NATO, ne po hapim kapituj me BE. Tani sheshi është tek ne, në ngritjen e ekonomisë, rritjen e pagave dhe pensioneve, forcimin e kapaciteteve ekonomike të të gjitha familjeve në vend. Le të vazhdojmë në rrugën e duhur. Më 15 […]

Dje, kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi vizitoi disa vendbanime edhe atë në: Saraqinë, Sallarevë, Merovë, Teteks 1 (Tetovë), Tearcë, Sllatinë (tubim), nëndega 1 (Tetovë).

vull

Video link: – Sllatinë Tubim elektoral i PDSH-se ne Sllatine Gepostet von Partia Demokratike Shqiptare am Freitag, 10. Juli 2020 – Nëndega 1 🔴 PDSH LIVE – Nëndega 1 Gepostet von Partia Demokratike Shqiptare am Freitag, 10. Juli 2020 Aktivitetet e PDSH-së i gjeni në faqen e partisë në Facebook.

E vërtetë e konfirmuar, LSDM dhe Zaev kanë luftuar për Ligjin e prokurorisë dhe vazhdimin e lëndëve të PSP, Mickoski dhe VMRO luftuan për Kamcevin dhe Gruevskin

Blerand Rexhepi

E vërteta është e konfirmuar tashmë, LSDM dhe Zaev luftuan për Ligjin për Prokurorin Publik dhe zgjatjen e lëndëve të PSP, Mickoski dhe VMRO luftuan për shpëtimin e Kamçevit dhe Gruevski. Ndërsa afrohet dita e zgjedhjeve dhe humbja e VMRO-së dhe Hristijan Mickoski, paniku dhe frika rriten në Shtëpinë e […]

Faton Ahmeti: Brenda këtyre 18 viteve të funksionimit BDI arriti të ndërrojë sistemin politik

Blerand Rexhepi

Anëtari i degës së BDI – Tetovë Faton Ahmeti njëherit edhe anëtarë i Shtabit qendror për zgjedhjet e parakohëshme parlamentare, në fjalimin e tij në tubimin qendror në Tetovë ka elaboruar suksesin e subjektit politik për 18 vite me rradhë nga themelimi. Ja fjalimi i tij: Të nderuar të pranishëm, […]

Florin Besimi: Me Ali Ahmetin përpara- na priftë e mbara !

Blerand Rexhepi

Në një atmosferë të jashtëzakonshme, dr. Florin Besimi, në tubimin elektoral të BDI-së në tetove, ku ishte i pranishëm lideri i kësaj partie si dhe drejtuesit qendror e lokal të kësaj partie, në fjalën e rastit, vuri në dukje momentin historik për të arritur synimin për Kryeministrin e parë shqiptar. […]

Spasovski: Më 15 Korrik, dil voto dhe shpëto vendin nga rikthimi i ish regjimit

Blerand Rexhepi

Zgjedhjet në 15 korrik janë të rëndësishme si referendum, sepse ne votojmë për Sigurinë dhe ne zgjedhim të vazhdojmë në rrugën e duhur. Mundësia e kundërt në këtë rrugë është rreziku i një regjimi të rinovuar dhe askush nga ne nuk dëshiron të mendojë se çfarë do të thotë: destabilizime […]

Ministri Filipçe: Për 4 muaj kam informuar rregullisht për Covid 19, jam përballur me lajme të rrejshme nga opozita

Blerand Rexhepi

Një nga katet e spitalit “8 Shtatori” do të lirohet nga pacientët me Kovid-19, të cilët këto ditë do të transferohen në spitalin modular i cili disponon me 72 shtretër spitalor, kjo sot ishte dakorduar në takimin mes ministrit të Shëndetësisë Venko Filipçe dhe sindikatës së SPQ “8 Shtatori” dhe […]

Xhaferi viziton Ostrecin e Manastirit: Do jem mbështetës i juaji dhe përfaqësues dinjitoz

Blerand Rexhepi

Bartësi i listës në zonën e V-të zgjedhore nga BDI, Talat Xhaferi sot aktivitetin e tij e ka zhvilluar në disa fshatra të qytetit të Manastirit ku është ndalur në Ostrec ku me banorët aty ka diskutuar mbi platformën e subjektit që përfaqëson si dhe zhvillimin e këtyre vendbanimeve shqiptare […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: